Polska jest krajem niezwykle urozmaiconym pod wieloma aspektami. Dotyka to nie tylko różnorodnej kultury, mającej swoje przejawy w regionalnych różnicach odrębnych części ojczyzny, ale przede wszystkim w naturalnych predyspozycjach naszej części świata.

Umiejscowienie w tym konkretnym miejscu na mapie świata powoduje, iż Polska jest krajem niezwykle pociągającym z punktu widzenia zagranicznych gości, oferując wiele atrakcji o bardzo różnym charakterze. Północ kraju to miejsce, w którym odpoczynek oraz uciechy znajdzie każdy spragniony plażowych atrakcji.

Polskie morze świeci ostatnimi laty tryumfy nie jedynie przez atrakcyjne ceny z pryzmatu zagranicznych turystów, ale też przez bardzo czyste plaże, podnoszone standardy w motelach często dorównujące swym zachodnim odpowiednikom i najważniejsze- przez zdrowotne właściwości jodu, którego w naszym morzu pod dostatkiem.

sprawdź link

Autor: Mig Gilbert
Źródło: http://www.flickr.com

Głodni górskich emocji zdecydowanie znajdą coś godnego uwagi w południowych krańcach Polski, usianej wzniesieniami jak i wieloma trasami górskimi, charakteryzującymi się różnym poziomem trudności oraz ogromem zróżnicowanych widoków. Dzięki temu każda osoba, niezależnie od tego czy będzie wytrawnym traperem, bądź po prostu ma ochotę spędzić przyjemnie chwile z bliskimi w bliskości przyrody, na pewno znajdzie coś właściwego.

Następną istotną cechą naszego kraju z perspektywy turysty będzie pogoda. Klimat ,który uwzględnia cztery wyraźnie różne od siebie pory roku umożliwia podziwianie przyrody na różnych etapach wzrostu, dzięki czemu możemy doświadczyć i lenistwa na plaży w letnim słońcu, oraz poczuć dreszczyk emocji podczas zimowych wypraw w góry. Szeroki asortyment różnych sklepów powoduje, że mamy bezproblemowy dostęp do koniecznego sprzętu, na przykład buty zimowe lub kurtki puchowe potrzebne w zimne dni. Dzięki temu zimowe temperatury nie będą męczące, przez co będziemy mogli cieszyć się zimowymi krajobrazami bez ponoszenia uszczerbku na zdrowiu. A pomogą w tym właśnie elementy dobrego ubioru.