Zawsze w momencie jak za oknem mamy gorszą pogodę zaczynamy marzyć o wyjazdach do odległych krajów. Najlepiej gdzieś, gdzie jest gorąco, jest słonecznie, prócz tego jest morze oraz plaża. Powinna to być dla nas taka odskocznia od tej szarości. Sprawdzając oferty biur podróży możemy natknąć na dosyć oryginalny, lecz już coraz bardziej zyskujący na popularności kierunek. A może by tak wybrać się na Dominikanę? Dominikana jest położona na wyspie Haiti znajdującej się na Morzu Karaibskim. Jest to kraj niemal 7 razy mniejszy aniżeli Polska, ale zachwycający swoją przyrodą oraz pięknymi miejscami do plażowania.

wakacje nad morzem

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Duża ilość ładnych piaszczystych plaż powoduje, iż jest to wręcz idealne miejsce na wypoczynek dla osób stęsknionych za promieniami słońca i ciepłem. Właśnie wtedy, gdy w Polsce panuje zima i warunki pogodowe często nie zachęcają do dłuższego przebywania na dworze, na Dominikanie są wspaniałe warunki pogodowe, wręcz wymarzone.

Możemy spędzać czas całymi dniami na plaży, lub skorzystać z wycieczek, dzięki którym można poznać to państwo bardziej pod kątem przyrody jak i normalnego, zwykłego życia. Jeśli nie robiliśmy z wyprzedzeniem rezerwacji, tylko spontanicznie chcemy pojechać w podróż, warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje Dominikana last minute. Można je znaleźć w biurach podróży.

Za okazyjną cenę będziemy mogli kupić wycieczkę w ten piękny, odległy zakątek świata. Jeśli chodzi o wycieczki Dominikana oferuje całe mnóstwo interesujących wypadów, kóre pozwolą nam lepiej poznać tą część wyspy. Możemy bliżej spenetrować ładne wodospady albo górskie szczyty porośnięte bogato roślinnością. Jeśli natomiast ktoś chce jeszcze inaczej spędzić czas, w takim wypadku pomysłem może być nurkowanie. W ten sposób można oglądać podwodne widoki cudownych raf koralowych. Możemy też wybrać się na jedną z okolicznych wysepek.

Niektóre z tego typu wysp są naprawdę małe i możemy poczuć się jak na bezludnej wyspie. Jeśli natomiast interesuje nas jedynie plażowanie, Dominikana ma całkiem sporo malowniczych plaż, które też możemy pooglądać oraz spędzić w takim miejscu trochę czasu. Najbardziej polecany rejon, jeśli chodzi o plażowanie to Punta Cana.

Tutaj również jest świetna infrastruktura turystyczna. Mnóstwo barów, miejsc z pysznym jedzeniem czy dyskotek, a wszystko to zaraz nad morzem. W takim miejscu możemy przyjemnie spędzić czas odrywając swoje myśli chociaż na chwilę od codziennych spraw.