Wschodnia Ściana naszej ojczyzny to podlaskie jeziora, trakt tatarski, piękna przyroda, bogactwo atrakcji a także relaks w Bieszczadach. Wyśniony urlop!

Województwo podlaskie jest najdalej wysuniętym na północny-wschód województwem Polski. Graniczy z dwoma państwami: z Litwą na północy oraz z Białorusią na wschodzie.

Jest następna strona, na jakiej odnajdziesz fascynujące informacje, które warto sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Podlaskie podzielone zostało na siedemnaście powiatów jak też 118 gmin. Stolicą jest Białystok, liczący 300 tysięcy obywateli. Inne duże miasta regionu to Łomża i Suwałki. Większość obszaru województwa leży na terenie Niziny Północnopodlaskiej, zaś część północna stanowi część Pojezierza Litewskiego.

Szukając godnych poznania artykułów, wejdź na na ten link. Naprawdę zalecam tę witrynę (https://www.intersport.pl/sporty/turystyka/odziez-trekkingowa/kurtki-softshell-windstopper-meskie.html), gdyż ona na pewno również zwabi Twoją uwagę.

Południową granicę podlaskiego stanowi rzeka Bug.

noclegi

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Podlasie to jedne z najpiękniejszych zakątków Polski, a przy tym miejsce, które ocaliło wiele z tradycyjnego, odchodzącego w pozostałych rejonach naszej ojczyzny w przeszłość, sielskiego pejzażu (czytaj więcej).
Do dzisiaj ocaliły się w województwie podlaskim naturalne krajobrazy, puszcze oraz lasy, doliny rzek. O unikalnych zaletach przyrodniczych regionu w skali naszej ojczyzny a także Europy świadczą zespoły i elementy środowiska naturalnego objętego osłoną – na niewielkim terenie znajdują się tu 4 parki narodowe, z których Biebrzański jest największym w Naszym kraju, natomiast Białowieski to najlepiej zachowany w całej Europie las o naturalnym charakterze. W 1977 r. UNESCO uznało Białowieski Park Narodowy za Rezerwat Biosfery M&B, zaś w 1979 r. wpisało na listę Dziedzictwa Światowego (jako jedyny obiekt przyrodniczy z Polski).

Uwarunkowania geograficzne jak też historyczne sprawiły, iż podlaskie jest punktem współegzystowania przeróżnych narodów a także kultur. Zaistniał tu specyficzny pejzaż kulturowy, cechujący się wielością wyznaniową oraz bogactwem ceremoniałów . Od wieków żyją tu obok siebie Polacy, Białorusini, Tatarzy, Rosjanie, Żydzi. Dobrze jest poznać zatem najogromniejsze atrakcje tejże części naszej ojczyzny.

Odpoczynek w drewnianym domku, renomowanym hotelu, ośrodku wypoczynkowo-konferencyjnym albo kempingu – wybór będzie należyty, jeśli poczujesz zasłużony relaks i spokój. Oferty na każdą kieszeń, realizujące największe wymagania oraz warte uwagi znajdziesz wbijając w przeglądarkę hasło: noclegi podlaskie. Zaznajom się z bazą najlepszych miejsc noclegowych na Podlasiu.