Wschodnia Ściana naszej ojczyzny to podlaskie jeziora, trakt tatarski, piękna przyroda, bogactwo atrakcji a także relaks w Bieszczadach. Wyśniony urlop!

Województwo podlaskie jest najdalej wysuniętym na północny-wschód województwem Polski. Graniczy z dwoma państwami: z Litwą na północy oraz z Białorusią na wschodzie. Podlaskie podzielone zostało na siedemnaście powiatów jak też 118 gmin. Stolicą jest Białystok, liczący 300 tysięcy obywateli. Inne duże miasta regionu to Łomża i Suwałki. Większość obszaru województwa leży na terenie Niziny Północnopodlaskiej, zaś część północna stanowi część Pojezierza Litewskiego. Południową granicę podlaskiego stanowi rzeka Bug.

noclegi

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Podlasie to jedne z najpiękniejszych zakątków Polski, a przy tym miejsce, które ocaliło wiele z tradycyjnego, odchodzącego w pozostałych rejonach naszej ojczyzny w przeszłość, sielskiego pejzażu (czytaj więcej).
Do dzisiaj ocaliły się w województwie podlaskim naturalne krajobrazy, puszcze oraz lasy, doliny rzek. O unikalnych zaletach przyrodniczych regionu w skali naszej ojczyzny a także Europy świadczą zespoły i elementy środowiska naturalnego objętego osłoną – na niewielkim terenie znajdują się tu 4 parki narodowe, z których Biebrzański jest największym w Naszym kraju, natomiast Białowieski to najlepiej zachowany w całej Europie las o naturalnym charakterze. W 1977 r. UNESCO uznało Białowieski Park Narodowy za Rezerwat Biosfery M&B, zaś w 1979 r. wpisało na listę Dziedzictwa Światowego (jako jedyny obiekt przyrodniczy z Polski).

Uwarunkowania geograficzne jak też historyczne sprawiły, iż podlaskie jest punktem współegzystowania przeróżnych narodów a także kultur. Zaistniał tu specyficzny pejzaż kulturowy, cechujący się wielością wyznaniową oraz bogactwem ceremoniałów . Od wieków żyją tu obok siebie Polacy, Białorusini, Tatarzy, Rosjanie, Żydzi. Dobrze jest poznać zatem najogromniejsze atrakcje tejże części naszej ojczyzny.

Odpoczynek w drewnianym domku, renomowanym hotelu, ośrodku wypoczynkowo-konferencyjnym albo kempingu – wybór będzie należyty, jeśli poczujesz zasłużony relaks i spokój. Oferty na każdą kieszeń, realizujące największe wymagania oraz warte uwagi znajdziesz wbijając w przeglądarkę hasło: noclegi podlaskie. Zaznajom się z bazą najlepszych miejsc noclegowych na Podlasiu.