W naszym państwie coraz bardziej popularny stał się sport. Polacy uwielbiają spędzać wolne chwile aktywnie – latem jeżdżą na koniach i rowerami, pływają łódkami lub na windserwingu, w czasie zimy jeżdżą na snowboardzie i skuterach, a przez cały rok – bez znaczenia na warunki atmosferyczne – oddają się bieganiu. Można wprost rzec, iż Polska kocha sport.

W ostatnim okresie bardzo przyciągającymi naszych rodaków dyscyplinami były te z użyciem deski. I w zimne miesiące, i w ciepłe. Wśród młodzieży snowboard stał się częściej preferowany aniżeli narty. Zagarnął wielkie grono amatorów. Zimą mieli śnieg i mieli szansę radować się każdym fragmentem dnia spędzonym z deską. Natomiast źle robiło się, gdy przychodziło lato i po śniegu nie było śladu. Stąd został wymyślony inny sport – wakeboard, czyli sport polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce (rzecz oczywista trzymając się liny ciągniętej przez łódź). W jednym momencie zimowy sport (polecamy dla alpinistów przyrządy asekuracyjne) dostał swoją letnią odmianę. I raz jeszcze rzesza ludzi ruszyła, aby go zakosztować. W którym miejscu w naszym państwie można się go nauczyć?

wakeboarding

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli poszukujecie odpowiedniego miejsca, najszybszym sposobem okaże się skorzystanie z Internetu. Starczy usiąść przed sprzętem komputerowym, wstukać daną frazę i gotowe! Internet podpowie parę mieścin, z których warto zdecydować się na Januszkowice posiadające bardzo ładne jezioro, doskonałego dla tego typu sportu. Recz oczywista można od razu wpisać ‘wakeboard januszkowice’ i przejrzeć strony internetowe, które się pojawiają na ekranie. Znajdują się tam placówki, które oferują lekcje dla początkujących, a dla tych, już sprawnie sobie radzących – karnety. Słowo ‘wakeboard januszkowice’ pokaże też krótkie filmy (zwłaszcza interesujące może to stać się dla debiutantów – zobaczą, jakie cuda można wykonywać na desce z liną podpiętą do motorówki).

Jeżeli zatem jesteście amatorami desek, nie martwcie się – aktualnie w naszym państwie możecie korzystać z nich w w zimne miesiące roku, i w ciepłe. Możecie aktywnie spędzać swój czas na wypadach wakacyjnych i weekendowych. A przede wszystkim czerpać z tego potężną radość.