User login

Kategorie artykułu

Co zaproponować mogą góry w naszym kraju odwiedzającym, kiedy jest tam najwięcej gości.

Polskie góry od dawna są ogromnie popularne pośród turystów. I to w praktyce przez wszystkie pory roku, bez znaczenia, czy będzie to jesień czy połowa lata, to można tam kogoś spotkać. Oczywiście najpopularniejsze są miesiące zimowe, zwłaszcza w okresie ferii. W tym okresie praktycznie wszystkie mniejsze i większe narciarskie ośrodki są naprawdę oblężone, a o wolnych miejscach można raczej zapomnieć.


hotel spa
Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach znacznej poprawie uległa baza narciarska, otworzono dużo nowych wyciągów, bardzo często również stosuje się sztuczne oświetlenie i naśnieżenie. Dzięki temu nasze ośrodki wypoczynkowe w górach (przykłady znajdziesz tutaj: ośrodki na ferie w górach) stają się konkurencyjne w stosunku do pobliskich Alp czy leżącej za południową granicą Słowacji. Prace nad rozwojem infrastruktury cały czas trwają, więc nadchodzące sezony zapewne jeszcze poprawią sytuację. A to będzie się bezpośrednio przekładało na liczbę gości, którzy będą chętnie przyjeżdżali do miejscowości w górach na narciarskie czy snowboardowe szaleństwo. Niezwykle popularnym okresem w naszych górach są również wakacyjne miesiące. Przyjeżdżają tam wówczas ludzie, którzy lubią po górach wędrować, nadal się ciesząc wspaniałymi widokami i przepiękną przyrodą. A w tym względzie południe naszego kraju ma co zaproponować. Największa ilość gości przyjeżdża oczywiście w Tatry, lecz dużo turystów zaczynają też przyciągać Beskidy czy Karkonosze. Z kolei jeśli ktoś będzie szukał ciszy oraz spokoju, to leżące na południowo-wschodnim krańcu Polski Bieszczady stanowią dla niego idealny wybór.


wypoczynek w górach
Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi przybywa też w górskie okolice nie po to, żeby po nich wędrować, ale aby zaszyć się w jakimś zacisznym miejscu i tam wypocząć. Wybierają oni wówczas jakiś spa wellness hotel z szerokim zestawem usług regenerujących i upiększających, i przykładowo tu: spędzają swój urlop. W takich miejscach można doskonale odpocząć, zregenerować się i nabrać sił na dalsze miesiące ciężkiej pracy. A że jednocześnie będzie to w jakimś spokojnym zakątku w jednej z górskich miejscowości, to wypoczynek będzie jeszcze bardziej przyjemny.