Każdy z utęsknieniem czeka na wakacyjny urlop, zwłaszcza kiedy szykuje się nam zagraniczny wyjazd. Tylko w którą stronę świata wyruszyć? Już wiele lat temu Polacy obdarzyli wielką miłością Grecję. Najpopularniejsze regiony do wypoczynku w tym pięknym kraju to Kreta, Rodos i Zakynthos. Grecja to idealne miejsce na wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla singli. Grecja, słonecznie i pachnąco zaprasza każdego i nie ma tu mowy o nudzie!

Grecja

Autor: Les Chatfield
Źródło: http://www.flickr.com
Palmę pierwszeństwa wśród wakacyjnych podróży stracił Egipt, który jest w tej chwili na drugim, najchętniej wybieranym miejscem wypoczynku. Miejsce naszych marzeń i snów, które przypomina bajkową scenerię? Proste, Barcelona.

Jest to miejsce, w którym można się całkowicie zatracić spędzając niezapomniane chwile. Zabytki i niezwykła, oryginalna architektura oczaruje nas na długi czas (dowiedz się więcej). Hiszpania to także przepiękne, schludne, szerokie, piaszczyste plaże, ciągnące się kilometrami promenady ,a w szczególności: ludzie. To dzięki ich obecności przechadzając się ulicami tego gorącego kraju uśmiech nie schodzi nam z twarzy.

Przepiękne wybrzeża np. Costa Brava czy Costa del Sol to zapierające dech w piersiach widoki i pewność niezapomnianych wrażeń.

bazarek w Egipcie

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy miłośnik podróży, który choć raz odwiedził Wyspy Kanaryjskie, sam się przekonał, dlaczego Platon nadał im imię Wysp Szczęścia… Łagodny, wiosenno-letni klimat, urocze plaże…

W samym środku wyspy znajduje się główna atrakcja Teneryfy – wulkan Teide. Dzięki kolejce linowej, możemy dostać się na sam szczyt prawie najwyższego wzniesienia w Hiszpanii (kliknij). Wspaniałą rozrywką dla turystów jest wizyta w niedaleko położonym parku zoobotanicznym Loro Park. Zgromadzono tam gigantyczną ilość zwierząt z kilku kontynentów, w tym najbardziej odległych: Antarktydy czy Australii. Dzieci będą zachwycone!

Dzisiaj pojęcie tanie latanie nie jest fikcją.

Czyżbyś miał chęć na więcej artykułów na powyższy temat? Zapraszamy więc do następnej strony – po prostu naciśnij to wesele sopot i przeloguj się do naszego serwisu.

Musimy jedynie poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej oferty wakacyjnej, a przekonamy się, że wakacje w obcym kraju nie muszą być wiele droższe od tych nad Bałtykiem. Rezerwacja biletów przez internet, to dziś standard. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce frazę np.: tanie latanie, a szybciej niż sądzimy znajdziemy się na rozgrzanej słońcem plaży Costa del Sol.