Podstawowym wyposażeniem hotelowego pokoju jest rzecz jasna łóżko. W ogromnej mierze to właśnie do niego zależy, jak goście wypoczywający w hotelu będą wspominać pobyt w hotelu. Jakie więc wybrać łóżka hotelowe, aby goście spędzili noc wygodnie i chcieli do hotelu przyjechać ponownie?

Elementarnym wyposażeniem pokoju w każdym hotelu jest oczywiście łóżko. W znacznej mierze to właśnie do niego zależy, jak goście wypoczywający w hotelu będą wspominać pobyt w hotelu. Jakie więc wybrać łóżka do hotelowego pokoju, aby goście spędzili noc komfortowo i chcieli do hotelu powrócić?

http://meblehotelowe.wajnert.pl/portfolio-items/kawiarnia-cava/kr_15092469076.jpg|R|W=200|ALT=dostawki w hotelu]

Oferta łóżek do pokoi hotelowych jest niezwykle duża. Właściciele hoteli mają do wyboru łóżka hotelowe przeznaczone dla jednej osoby, podwójne, ale także tak zwane dostawki. Oprócz tego w pokojach w hotelu możemy dostrzec naprawdę wielkie łóżka podwójne. Ten ostatni rodzaj łóżek nazywany jest queen size. Najczęściej dokonując wyboru administratorzy hoteli, hosteli i moteli decydują się na łóżka hotelowe o podwójnym materacu. To świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala dostosować obicie wierzchnie materaca do ogólnej kolorystyki pokoju, do którego zostanie wstawione. Kupując łóżka do hotelu, warto wybierać modele charakteryzujące się lekką konstrukcją. Taki typ konstrukcji sprawi, że obsługa hotelowa nie będzie miała problemów z odsunięciem łóżka w celu dokładnego posprzątania pokoju. Łóżka (więcej opinii na ten temat) mające podwójny materac noszą nazwę łóżek kontynentalnych.

Na tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź:

pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór odpowiedniego łóżka do pokoju hotelowego to jednak nie wszystko. Dla gości, którzy zatrzymali się w hotelu znaczenie ma nie tylko wygodny materac. Goście hotelowi zwrócą również uwagę, czy sama konstrukcja łóżka jest utrzymana w czystości, ale też czy czysty jest sam materac. Właściciele hotelu oraz obsługa hotelowa powinni więc dołożyć ogromnych starań, aby utrzymać je w świetnej czystości. Natomiast z punktu widzenia osób, które sprzątają hotelowe pokoje liczy się przede wszystkim to, czy można w ekspresowym tempie zmienić pościel na nową. Wybierając nowe łóżka, powinno się więc postawić na taki model, który pozwoli na szybką i wygodną wymianę pościeli. Rodzaj łóżka musi być dopasowany także do standardu hotelu. W hostelu raczej nie należy spodziewać się łóżek queen size. W hotelach o wysokim, co najmniej trzygwiazdkowym standardzie, na gości będzie czekać nie tylko duże, ale także wysokie łóżko. Istotna jest również jego szerokość. W hotelu o najwyższym standardzie nawet w pokoju dla jednej osoby gość będzie spał na szerokim łóżku. Na łóżko, którego szerokość wynosi sto czterdzieści centymetrów nie mogą liczyć goście hosteli.