Podróże są pasją, która bezapelacyjnie absorbuje. W końcu o wiele lepiej jest odwiedzić kolejne państwa, kosztować nowe przysmaki, podziwiać fenomenalne zabytki i poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy szansy się spotkać podążając z domu do pracy i pracy do domu, niźli cały czas siedzieć w swoich czterech ścianach, choćby najładniejszych.

Warto co miesiąc odkładać sobie sumę, którą można przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, kiedy uda nam się natrafić na atrakcyjną cenę przelotu albo podróży.

Czy po przeczytaniu omawianego zagadnienia posiadasz pytania? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj więcej informacji (http://www.propertyapart.com/apartamenty-soft-lofty-legnicka) w odniesieniu do przedstawianej problematyki.

A takim miastem, jakie doskonale nadaje się na kilkudniowy wypad, jest Bukareszt. Czym nas zafascynuje?

miasto

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko to miasto kontrastów, które zajmuje wraz z każdym krokiem, albowiem wciąż chcielibyśmy zobaczyć więcej i więcej. Rumunia, co spostrzeżesz już przez okna samolotu, przyciąga przepięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt zaś to liczne zabytki, które na pewno warto jest dodać na własną listę wartych zobaczenia miejsc w tym mieście . W szczególnej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre spośród nich są naprawdę pięknie zdobione, jak również przecudowne parki, w jakich można odpocząć w czasie zwiedzania.

miasto

Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel

W szczególności znanym parkiem jest Park Herastrau. To przepiękna, barwna część miasta, w której można korzystać z bezpłatnej albo płatnej części razem z Muzeum Wsi, do którego dobrze pójść, jeśli umożliwia nam to czas. Najważniejszy punkt miasta to plac Piata Unirii z wielką fontanną w samym środku. To tak właściwie punkt, z jakiego warto jest zacząć zwiedzanie, aby później wybrać się dalej . Bez wątpienia trzeba zobaczyć także Pałac Parlamentarny i Pałac Królewski, o jakim na początku dobrze odrobinę poczytać, ponieważ jego historia jest nad wyraz interesująca.

Omawiany wątek Cię zainteresował? Więc odwiedź stronę (https://www.kasprowy.pl/konferencje/bankiety-i-eventy), gdyż znajdziesz tam ciekawe informacje, opisujące to zagadnienie.

Aktualnie w Pałacu mieści się Narodowe Muzeum Sztuki, w którym można podziwiać dzieła rumuńskie.

Gdy przyjedziemy z Bukaresztu, możemy wybrać kolejny punkt podróży. Może Odessa? Przepiękne miasto Ukrainy, umiejscowione nad Morzem Czarnym. Zima jest w tym miejscu krótka oraz łagodna, toteż nie musimy koniecznie jechać latem. Zimowe miesiące są także dobre do zwiedzania, a też bilety są o wiele tańsze, dlatego warto śledzić oferty oraz już zaplanować następną wycieczkę.