Wyjazd w góry jest doskonałym pomysłem tak na krótki wypad jak również na długi pobyt. Miast w Tatry, które są dość oblegane przez przyjezdnych można wybrać się do Karkonoskiego Parku Narodowego. W takim miejscu można naprawdę poczuć się blisko natury i zarazem wypocząć. Jakiego rodzaju atrakcje czekają na nas tutaj oraz w jakie miejsca warto się udać?

hotel spa

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno warto wynająć hotel (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/ALI-BABA-PALACE/46/40-1449-24FF.html) Szklarska Poręba to doskonałe miejsce na bazę noclegową. Miejscowość ta jest tak dobrze położona, że możemy z tego miejsca także pieszo zwiedzić wiele ładnych atrakcji. Amatorzy pieszych wędrówek z pewnością znajdą dla siebie dużo wspaniałych szlaków. Już choćby w bliskiej odległości znajduje się niesamowity Wodospad Kamieńczyka, który wart jest zobaczenia. Osoby, które przyjeżdżają w góry przede wszystkim dla oglądania niesamowitych widoków, w Karkonoskim Parku Narodowym znajdą niesamowity krajobraz. Można udać się na Szrenicę, gdzie widoki zrekompensują nam duży wysiłek, który musimy włożyć w wejście na wysokość 1362 metrów. Tak samo piękne są Kotły Śnieżne, są to majestatyczne kotły polodowcowe, które znajdując się w okolicy po prostu musimy zobaczyć. To pozostałość ostatniego zlodowacenia. Po takim wysiłku przydatny będzie hotel spa wellness, w jakim zregenerujemy nasze siły. Przyjeżdżając w tamten: zapraszam tutaj… rejon nie sposób nie wstąpić do Zamku Chojnik. Jest to niesamowita monumentalna budowla znajdująca się na szczycie góry Chojnik. Ogromne wrażenie robi wielkie, 150 metrowe urwisko schodzące do doliny o działającej na wyobraźnie nazwie Piekielna Dolina. Zamek Chojnik został zbudowany w Średniowieczu, a związana jest z nim pewna legenda. Jest to historia o księżniczce Kunegundzie, jaka była dzieckiem właściciela zamku. O jej rękę starało się bardzo dużo rycerzy. Jednak ona stawiała im jeden warunek, a mianowicie chodziło jej o to, iż wyjdzie za mąż za tego kto na swoim wierzchowcu okrąży mury zamkowe.

hotel z widokiem na góry

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Zadanie takie było tak naprawdę nie do wykonania ze względu na bardzo strome zbocze, przez to zadanie zginęło sporo śmiałków. Wreszcie przybył jeden, który przypadł do gustu księżniczce i udało mu się wykonać zadanie, natomiast sam rycerz stwierdził, że nie ma zamiaru poślubić osoby, przez jaką zginęło tak wiele odważnych śmiałków. Księżniczka nie mogła znieść takiego poniżenia dlatego rzuciła się z urwiska. Jeden z rycerzy, jaki był ofiarą nieudanej próby okrążenia zamku, nawiedza to miejsce jako zjawa pod postacią jeźdźca na koniu. Warto osobiście sprawdzić tą legendę.