W niedługim czasie czeka nas okres urlopowych wyjazdów. Dużo ludzi już dziś zastanawia się, gdzie można będzie je spędzić. Wśród ofert polskich biur podróży coraz większą popularnością cieszą się wczasy w odległych, często bardzo oddalonych państwach.Na zagraniczne wczasy nasi rodacy wyjeżdżają oczywiście chętnie.

emiraty arabskie

Autor: Costantino Beretta
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tak popularnych kierunków jak Włochy, Grecja, czy Egipt coraz większą popularnością cieszą pośród klientów biur podróży urlopy w dalekich, często bardzo dla nas egzotycznych miejscach. Nic więc zadziwiającego, że oferta egzotyka last minute to oferta napotykana coraz częściej. Egzotyka last minut to oferta naprawdę atrakcyjna, warto jechać nie tylko na Karaiby, czy na Bali, ale możemy też wybrać wczasy Abu Dhabi. Wczasy Abu Dhabi to mimo wszystko oferta mimo wszystko egzotyczna dla rodowitych turystów – http://eccotravel.eu/emiraty-arabskie/miratów Arabskich, a więc kraju, który nieprawdopodobnie mocno różni się tradycjami i kulturą od krajów znajdujących się na terenie Europy. Jakie atrakcje czekają na zainteresowanych, którzy nastawiają się na wyjazd do kraju tak daleko położonego od Polski i na dodatek, mocno się od Polski różniącego? Abu Dhabi jest miastem niezwykle młodym, jego historia liczy tak naprawdę troszkę ponad pięćdziesiąt lat. Jest to tak naprawdę miasto bardzo przyjazne, też dla turystów przybywających z Europy. Jednym z godnym ujrzenia obiektów budowlanych w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest Wielki Meczet Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana. Został zbudowany nad wodami Zatoki Perskiej, sporą uwagę przyciągają jego cztery, potężne na sto siedem metrów cztery minarety. Ta spora świątyni została zbudowana z polecenia szejka Zayeda, dlatego nazwa meczetu. Inicjator powstania meczetu nie doczekał skończenia budowy.

wakacje

Umarł w roku 2004, a więc na trzy lata przed skończeniem budowy. Meczet zbudowano łącząc styl mogolski ze stylem mauretańskim. Meczet warto zobaczyć, ale pod warunkiem, że założymy nie naruszający godności tego miejsca strój. Jako miejsce wypoczynku turyści dość często zafascynowani są plażę Saadiyat Island pokrytą złocistym piaskiem i doskonałą infrastrukturą.