Wielu z nas, Wrocławian, często w ciągu roku korzysta z podróży samolotowych. Wybieramy się na wakacje, w odwiedziny do rodziny, do szkoły. Za sprawą tanim firmom lotniczym jest to bardzo opłacalna i wygodna alternatywa podróży. Mimo, że przelot w granicach Starego Kontynentu trwa tylko parę godzin, musimy jeszcze do czasu wyprawy doliczyć transport na lotnisko – a z tym bywa wszelako, gdyż często obszary te ulokowane są pod miastem. Wrocław całe szczęście, ma bardzo dogodny dojazd.

lotnisko

Autor: Dave Taylor
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób, zwłaszcza tych najbardziej oszczędnych, udając się na lotnisko, celuje w transport autobusem. Wrocław może poszczycić się odrębną linią, o normalnej taryfie, która zawiezie nas pod same drzwi. Jest to niestety wycieczka bardzo męcząca, bowiem trzeba ją odbyć w tabunie podróżnych z wielkimi bagażami, a jeszcze jak napotkamy na korki, to niezwykle może się ona wydłużyć. Na szczęście w momentach przesilenia ruchu linia ta odchodzi kilka razy w przeciągu godziny, rozpoczynając swój kurs spod dworca głównego, przemierzając przez popularne dzielnice. Jeżeli mamy własne auto, dobrą, lecz mniej ekonomiczną opcją, będzie transport własnym samochodem.

Jeśli myślisz, że ten materiał jest warty uwagi, to co powiesz, kiedy poznasz więcej informacji z tego źródła?. Po prostu kliknij tu oraz sprawdź.

Wrocław ma parking przy lotnisku, gdzie możemy pozostawić swój samochód płacąc tylko kilkadziesiąt zł na tydzień – zobacz – jest to znacznie tańsze niż podróż taksówką. Oczywiście, warto znać wtenczas drogę, lecz w pewnym momencie pojawiają się liczne znaki, prowadzące prosto na lotnisko, dlatego ciężko je ominąć. Także można bez problemu odebrać kogoś stamtąd, oczywiście używając auta, bez naliczanych opłat. Gdyż parking przy lotnisku jest darmowy, jeśli przebywamy na nim krócej niż dziesięć minut – a tyle powinno nam wystarczyć na odbiór pasażera. Mimo wszystko, bardzo popularną opcją jest podróż taryfą.

parking

Autor: UnknownNet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, w tym przypadku dobrze mieć sprawdzoną korporacje i nie być z zagranicy. Bowiem ci, kiedy tylko usłyszą obcy język, od razu zawyżają cenę. Podróż przez Wrocław na lotnisko, w zależności od taryfy, może nas nawet wynieść 100 zł, dlatego miejmy to na uwadze. Jeśli jesteśmy z innego miasta, i jest to tylko nasz przystanek przesiadkowy, warto wybrać autobus. Wrocław, w porównaniu z dużymi metropoliami, jak na przykład Berlin, ma lotnisko zupełnie niedaleko od centrum. Mało tego, miejska linia nas tam zabierze w cenie normalnego biletu. Jednak jeśli posiadamy swój pojazd, warto nim tam się udać, bowiem parking przy lotnisku jest niezwykle tani. Taryfa natomiast to metoda wyłącznie dla bogatych.