Wspólne spędzanie czasu wolnego to idealny sposób na poprawienie rodzinnych więzi i na przekazanie pociechom zasad zdrowego stylu życia. Dzięki temu nauczymy je, że komputer czy telewizor to nie jest najkorzystniejsza forma rozrywki i że wolny czas można spędzać również na inne sposoby. Właśnie z tego powodu dobrze jest jak najczęściej planować wspólne przejażdżki rowerowe. Ale w jaki sposób to zrobić?

rolki

Autor: Shawn Gay
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli interesują nas rowerowe wycieczki po trudnych drogach, pełnych zakrętów, pagórków i innego rodzaju przeszkód, najlepszy wybór dla nas stanowią rowery Trek. Producent ten specjalizuje się w tworzeniu rowerów dedykowanych szczególnie do górskiej jazdy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że rowery Trek bez problemu pokonają wszelkie przeszkody terenu, zapewniając nam przy tym wysoki komfort użytkowania. Jednakże aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny wcale nie musi odbywać się w formie wycieczki rowerowej. Równie dobrze możemy wybrać się na przechadzkę lub na rolki, co z pewnością uszczęśliwi dzieci. Wybranie właściwego sprzętu nie powinno stanowić dla nas problemu w tej sytuacji, ponieważ rolki dla dzieci oraz dla dorosłych są dostępne w niemal każdym sklepie sportowym i nie są zbyt drogie. Kupując rolki dla dzieci należy jednak pamiętać o tym, że dziecięca stopa szczególnie szybko rośnie. Dlatego też najbardziej opłaca się zakupić takie rolki, które mają możliwość regulacji rozmiaru – dzięki temu posłużą one naszym pociechom na dłużej. Więcej: przeczytaj informacje.

uchwyt rowerowy

Autor: pirhan
Źródło: http://www.flickr.com

Sporym problemem może być przewiezienie sprzętów sportowych na miejsce wyznaczone do wycieczek rowerowych. Pomoc w tym zadaniu mogą nam jednak zapewnić uchwyty rowerowe Thule, które są przeznaczone do montażu na dachu samochodowym. Uchwyty rowerowe Thule są niezwykle wytrzymałe i bezpieczne, dzięki czemu nie musimy się martwić o to, że sprzęty poluzują się podczas transportu. Drobniejsze sportowe sprzęty możemy przetransportować, korzystając z funkcjonalnego bagażnika samochodowego Inter pack. Bagażniki tej firmy są niezwykle pojemne, dzięki czemu z powodzeniem pomieszczą nie tylko sprzęty, lecz także akcesoria piknikowe. Bagażnik Inter pack możemy łatwo zamontować na dachu samochodowym, bez obawy o jego zgubienie w czasie podróży, Inne opcje: uchwyty rowerowe thule.