Wrocław jest pięknym miastem, doskonale widać to zresztą po ilości turystów, którzy w każdym roku przyjeżdżają go odwiedzić. Tak naprawdę na dokładniejsze zwiedzenie Wrocławia potrzeba co najmniej kilku dni, a i to czasami będzie mało, żeby poznać wszystkie najciekawsze zakątki i niezwykłe miejsca.

pomnik Fredry we Wrocławiu

Źródło: www.morguefile.com
Można jednak nawet podczas jednodniowej wycieczki rozplanować trasę w taki sposób, aby zobaczyć największe atrakcje Wrocławia, trzeba się tylko chwilę do tego przyłożyć. Można też skorzystać z usług http://ekotur.wroclaw.pl. Samo zwiedzanie w większości przypadków zaczynać się będzie na rynku we Wrocławiu, już tam znajduje się kilka wartych odwiedzenia miejsc. Klimatyczne, stare kamieniczki, w których funkcjonuje niezliczona liczba restauracji i pubów, wspaniały ratusz i wiele zabytkowych kościołów sprawiają, że warto się tam zatrzymać na trochę więcej niż jedną godzinę. Na samo obejrzenie najciekawszych atrakcji na Wrocławskim Śródmieściu potrzebne być może parę godzin, ale naprawdę można na to tak dużo przeznaczyć, bowiem zabytki są rzeczywiście wspaniałe i warte obejrzenia.

Przez środek Wrocławia przepływa rzeka Odra, dzieląc go na dwie części, połączone dużą ilością mostów. To właśnie te mosty, oraz położone na rzece nieduże wyspy są często kolejnym punktem zwiedzania tego miasta. Wyspy stanowią cichą, spokojną enklawę w ruchliwym centrum, są miejscem, w którym we wszystkie ładne dni odpoczywają dziesiątki mieszkańców Wrocławia. Na Wyspie Słodowej organizowane są również liczne imprezy plenerowe oraz koncerty, jest ona ważnym miejscem na kulturalnej mapie tego miasta. http://ekotur.wroclaw.pl/galeria.html

Zwiedzając Wrocław nie da się w pewnej chwili nie dotrzeć do okolicy, w jakiej zlokalizowany jest Ogród Zoologiczny. Jest to największy obiekt tego typu w Polsce, ale na dokładne zwiedzanie całości zarezerwować sobie trzeba przynajmniej jeden cały dzień. Szczególnie teraz, gdy otwarte zostało oceanarium pokazujące wspaniały, podwodny świat. Jeśli więc ktoś zacznie pytać, Wrocław co zwiedzać, to bez najmniejszego problemu polecić mu można wszystkie wyszczególnione przed chwilą interesujące miejsca i wrocławskie atrakcje.