Wakacje powinno się wymyślić z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby być do nich doprawdy świetnie przygotowanym. W pewnych przypadkach daje to także sporą oszczędność, ponieważ kupując wycieczki w czasie zimowym, można liczyć na ciekawe upusty cenowe. Inną alternatywą dla oszczędnych okazują się wycieczki last minute, jednak w takim wypadku trzeba wykazać się prawdziwym refleksem.Gdzie jechać na urlop?

Naszym rodakom znudziły się już kurorty nad Bałtykiem, gdzie panują bardzo niekorzystne warunki cenowe, a możliwości opalania oraz pływania są doprawdy niepewne. W sytuacji, gdy marzy się o słonecznych wakacjach, błękitnej, ciepłej wodzie oraz malowniczych widokach, idealna będzie Grecja wakacje w tym pięknym kraju mogą pochwalić się znacznym powodzeniem. Grecja to setki wysepek, doskonała pogoda, piękne plaże, pyszne smakołyki oraz niezapomniana atmosfera, do której bez wątpienia się zatęskni. To doskonała alternatywa wakacji, a dostępne w biurach podróży oferty wycieczkowe są wyjątkowo zróżnicowane i interesujące – pełen raport.

Wczasy na Krecie

wakacje - krajobraz

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
wakacje - fotos

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Grecja uosabia wiele możliwości fantastycznego wypoczynku, można decydować się na pobyt na jednej z pięknych wysp lub pojechać do stolicy kraju, gdzie znajdzie się dużo fascynujących zabytków. Pośród wysp, które Polacy wybierają na własne wczasy Kreta wysuwa się na czoło. Kreta jest wspaniałym, malowniczym zakątkiem, doskonale przyszykowanym na przyjęcie turystów. Na wyspie znajdziemy ładne, czyste plaże, czyściutką, błękitną oraz ciepłą wodę. Warunki do odpoczynku są tu optymalne, już w maju występują temperatury w granicach 25-30 stopni Celsjusza.

Co zwiedzić na Krecie?
Chociaż na odpoczynek w nadmorskich kurortach decydują się przede wszystkim osoby, które chcą zażyć morskich oraz słonecznych kąpieli, trzeba dowiedzieć się, jakie atrakcje i zabytki mieszczą się na miejscu. Wyspa proponuje ciekawe ruiny zamków oraz fortów, jak też kompleks grot. Na miejscu mieści się także duże Cretaquarium, gdzie podziwiać można przeróżne odmiany ryb zamieszkujących Morze Śródziemne – warto wybrać się na wczasy na Krecie. Na wyspie nie brakuje atrakcji zaplanowanych z myślą o przybyłych urlopowiczach, jednak największym atutem wyspy jest ona sama, ze swoimi pięknymi widokami i znakomitymi warunkami urlopowymi.