Właściwie, wczasy last minute można poszukiwać przez cały rok, istnieją jednakże terminy, kiedy oferty last minute są na pewno ciekawsze, co oznacza, że obniżki będą rzeczywiście zadowalające.

Bardzo dobrym okresem na tego typu wycieczki jest czas od maja, lecz po weekendzie majowym do połowy czerwca. Prawdą jest, że biura podróży w takim czasie mają już

góry na urlopie

Autor: incidencematrix
Źródło: http://www.flickr.com

wykupione samoloty czarterowe, zaś podróżnych nie ma jeszcze za bardzo wielu. Tak więc hotele mogą dość znacznie obniżyć cenę, żeby sezon trwał dłużej. Tak więc, gdy nie mamy sprecyzowanych planów, a urlop jeszcze troszkę będzie trwał, to bez kłopotu można poczekać na ostatnią chwilę.

Następnym świetnym okresem na poszukiwanie okazji jest okres przed świętami Bożego Narodzenia, ale także czasem po nowym roku.

Zdecydowanie przeczytaj artykuł na ten temat. Nie daj się prześcignąć innym! Popraw swoją wiedzę na ten temat.

Boże Narodzenie to jak wiadomo rodzinne święta i niewielu może sobie pozwolić, aby powrócić z wakacji tuż przez Wigilią, a samoloty są już opłacone. Jeśli więc można wziąć urlop w grudniu to z pewnością załatwimy sobie wakacje w bardzo dobrej cenie. Z drugiej strony, są okresy, kiedy nie opłaca się poszukiwać ofert last minute. To z pewnością święta oraz Sylwester. Coraz więcej osób wyjeżdża za granicę przed świętami, gdyż jest w takiej sytuacji większa ilość dni wolnego, jednakowoż w tym okresie ceny są mniej korzystne, natomiast oferty last minute raczej się nie zdarzają. Jednocześnie, od lipca do wrześnie także będzie dość ciężko o promocje.

Być może coś się zdarzy, lecz z pewnością wynikną dodatkowe komplikacje, na przykład wylot z Warszawy, a powrót do innego miasta. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale biura podróży mają swoje godziny zaprezentowania najlepszych obniżek. Są więc np. szalone środy, lub specjalne oferty po godzinie piętnastej.

Taka oferta przykładowo jest ważna do pewnej godziny. Niektóre z biur mają niższe ceny w weekend. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze, iż oferty las minute to oferty dla osób gotowych na natychmiastowy wyjazd. By więc skorzystać z najlepszych propozycji warto szybko zadecydować. Z czasem takie oferty zjawiają się na dzień albo nawet w dniu wylotu. W takich sytuacjach możemy zaoszczędzić najwięcej – więcej o wycieczkach.

więcej o wycieczkach