Masz dorastające dziecko, które jest coraz bardziej ciekawe świata. Nie zamartwiasz się tym, póki jego zainteresowania nie wybiegają poza pewne normy. Czasami i to się zdarza, wszakże młodość i dorastanie rządzą się własnymi prawami.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
W jakiś dzień jednakże twoje dziecko powróciło ze szkoły i poprosiło cię o wyposażenie harcerza. Zamurowało cię, bo przypuszczalnie tego akurat się nie spodziewałaś, jednakże już za chwilę wzięłaś się do działania, gdzie mogłabyś spełnić prośbę swojego dziecka, czyli nabyć nieodzowne harcerskie wyposażenie (sklep z akcesoriami).

Bardzo naturalny wybór to akcesoria turystyczne sklep. No tak, jego nazwa wskazuje na to, iż dostaniemy tam sprzęt typowo turystyczny: namioty, śpiwory, buty trekkingowe czy sprzęt wspinaczkowy. Jednakże mnóstwo takich sklepów posiada w swojej ofercie taki asortyment, jak umundurowanie harcerskie, chusty harcerskie, nakrycia głowy, wywijki harcerskie, pasy, pakietki i odznaki, pagony harcerskie… Słowem, wszystko czego młodszy i starszy harcerz wymaga (akcesoria dla harcerzy – top10).

turystyka górska

Autor: Paxson Woelber
Źródło: http://www.flickr.com

Taka prawda, że, dla harcerza nie ma rzeczy zbędnych, wszystko ma własne miejsce i znaczenie. tak samo, jak młodszy harcerz uczy się porządku, również jego wyposażenie powinno być nienaganne i dopasowane na miarę. No dobra, nie jest to takie mini-wojsko, chociaż niektórzy i tak mogą o tym sądzić, lecz każdy kto przeżył przygodę w harcerstwie, wie, iż naucza ona mechanizmów dość zbliżonych. Mowa o uczuciach patriotycznych, samodoskonaleniu czy braterskiej podporze.

Skoro więc twoje dziecko pragnie wstąpić do harcerzy potraktuj to jako dobry prognostyk. Z jednej strony wszakże nawet jak się zdeprymuje to, chociaż zaznajomi się, twierdząc przysłowiowo, „z czym to się je”, nie będzie jednocześnie zarzucać ci, że się nie zgodziłaś , że obaliłaś jego plany.

Czyżbyś miał chęć na więcej tekstów na powyższy temat? Zapraszamy zatem do następnej strony – po prostu naciśnij to kranik paliwa do skutera i przeloguj się do naszego portalu.

Takie coś nierzadko prowadzi do wyidealizowania niektórych rzeczy, które nie zostały przerobione w realnym życiu, lecz zostają w wyobraźni, co przekłada się na przemyślenia typu: co by było gdyby… Lepiej zderzać dziecko z realnym życiem zamiast dopuszczać do takich myśli. Z drugiej strony, jeśli będzie na tak, to możesz być pewna, iż w harcerstwie nauczy się wiele dobrego, co zaprocentuje na przyszłe lata.

I nawet nie mam na myśli tutaj samej dyscypliny, ale warto zwrócić uwagę na pewne wartości, które budują młodego człowieka już od podstaw, wiedzącego, po co jest na świecie, i co jest w życiu najważniejsze.