Jednym z miast które leżą w województwie Dolny Śląsk jest Szklarska Poręba. Jest ono w dużej mierze zwiedzane w ostatnim czasie przez sporą grupę turystów. Wspaniałe położone na stokach Karkonoszy jest wspaniałym miejscem dla narciarzy oraz miłośników dłuższych wędrówek.

zima, kobieta, śnieg, Szkarska Poręba

Autor: garwol
Źródło: http://www.flickr.com
Położenie geograficzne sprawia, że Szklarską Porębę niezwykle chętnie odwiedzają turyści. Walory natury i turystyczne miasta zostały odkryte już w XIX wieku. Od tego stulecia zbudowane jest zaplecze hotelowo-gastronomiczne. Szklarska Poręba hotele, które oferuje to kilka hoteli o przeróżnym standardzie. Szklarska Poręba hotele (zobacz: Hotel Trzy Sosny), które oferuje jest więc ofertą, z której będą mogli korzystać różni turyści zarówno ci, którzy chcą odpoczywać w niezwykle komfortowych warunkach, jak również ci, którym wystarcza do szczęścia naprawdę niewiele. Hotel w Szklarskiej Porębie to obiekt całoroczny, który oferuje niezwykle szeroki wachlarz usług. Naprawdę wspaniale położony hotel w Szklarskiej Porębie jest interesującym atutem, który przyciąga urlopowiczów- który hotel w Szklarskiej Porębie wybrać?.

Do Szklarskiej Poręby w każdym czasie przybywa ogromna liczba turystów nie tylko z Polski, ale również z miejscowości leżących po drugiej stronie granicy. Niezwykle blisko stąd do leżącego już na terenie Czech Harrachova. W mieście oraz w jego okolicach zlokalizowany jest raj dla osób uwielbiających wycieczki rowerowe. Do miasta przyjeżdża wielu zapaleńców wypraw trekingowych. Jest ono bowiem wspaniałym punktem wypadowym w Góry Izerskie oraz w Karkonosze. Piesze przejścia turystyczne sprawiają, że można udać się w wędrówkę również po czeskiej stronie tych pasm. Część pieszych szlaków turystycznych kończy się już w Czechach. Szklarska Poręba to między innymi świetnie znany ośrodek sportów zimowych. Górująca nad miastem Szrenica jest ulubionym stokiem dla dużej grupy narciarzy. Okolice miasta, a w szczególności dość wysoko położona część, Jakuszyce, to miejsce doskonałe dla miłośników nart biegowych.

widok na góry w Szklarskiej Porębie

Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku odbywa się tutaj popularny nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami Bieg Piastów. Trasy biegowe zostały poprowadzone na obszarze Gór Izerskich. Ich łączna długość to około 150 kilometrów. Szlaki turystyczne przebiegające przez Góry Izerskie oraz Karkonosze to z całą pewnością wielka atrakcja tej części kraju. Z całą pewnością każdy miłośnik gór poczuje się tutaj świetnie. Wypoczynek w tej części kraju to bez wątpienia coś, co na długi czas zapadnie w pamięci.