Od pewnego czasu obserwujemy krach na rynku nieruchomości jednorodzinnych. Słaby popyt na wille przełożył się na inwestycje w luksusowe budownictwo. W większych miastach apartamentowce rosną jak na drożdżach.

Wystarczy spojrzeć na wrocławski Sky Tower i stołeczny wieżowiec Złota 44.

Jeśli masz życzenie przeczytać większą porcję informacji na nakreślany tutaj temat, to uczciwie zalecamy ten link (https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/miejsce_wyjazdu:Katowice:2) – kliknij i sprawdź, czy przykuła Twój wzrok.

Oprócz apartamentów popularne są również przestronne mieszkania w odnowionych kamienicach. Ich ceny, tak jak apartamentów, zaczynają się od ponad dziesięciu tysięcy za metr kwadratowy.

Świeże inwestycje buduje się zazwyczaj w samych centrach miast, co jest mocno cenione ze względu na łatwy dojazd i rozbudowaną infrastrukturę. Dodatkowo firmy deweloperskie starają się wznosić apartamentowce w pobliżu dużej ilości zieleni, parków i skwerów. Czasy kamiennych pustyń na szczęście odeszły już do lamusa.
[

apartamenty

Autor: WAN SA
Źródło: WAN SA

]

Kraków

Apartamenty oferują w centrum, na Mokotowie i na Woli. Inwestycje rosną także na dalekich obrzeżach metropolii. W mieście stołecznym za luksusowe mieszkanie musimy wyłożyć najwięcej w Polsce – ceny wynoszą ponad 7 milionów PLN. Mieszkanie w stuletnich odrestaurowanych kamienicach da się znaleźć m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Ceny za metr kwadratowy wynoszą ponad 20 tysięcy złotych. W innych regionach kraju można odszukać tańsze apartamenty. Poznań jest miejscem, w którym ekskluzywne lokale są budowane często w oddaleniu od centrum, w sąsiedztwie terenów zielonych. Ceny potrafią być tu nawet dwukrotnie niższe, niż w stolicy. Można zwyczajnie wstukać w wyszukiwarkę apartamenty w zakopanem, aby zobaczyć różnicę.

Z innej strony prezentuje się Kraków Apartamenty w tym obleganym przez turystów mieście są tylko trochę mniej drogie niż w stolicy co widać gdy wyszukamy „apartament”. Ceny oscylują w rejonie 5-6 milionów PLN. Apartamenty w tej kolebce polskości mocno chwalą sobie cudzoziemcy.