Pustkowie, nieskażona roślinność, urzekające, tajemnicze góry. Pieniny uwodziły zwykle nieposkromione duchy i niepokornych twórców. Latem Pieniny goszczą najwięcej ludzi. Dni są długie, a szlaki suche, więc można do woli wędrować. To pora kolorów i zapachów. Możemy wejść na połoniny albo górskie łąki.

W Pieninach nie ma wyniosłych wierzchołków, które przesłaniałyby przestrzeń, więc możemy doznać uczucia swobody. Jesień jest w Pieninach najcudowniejsza. Nie zaczyna się zgodnie z planem, ale po pierwszych przymrozkach, na przełomie września i października, kiedy stoki gór stają się, dzięki przewodnictwo drzew liściastych, kolorowym kobiercem.

Równie fascynujący post prezentowany jest tutaj, zatem odwiedź witrynę sanki w czechach i sprawdź, jakie informacje tam przeczytasz. One także Cię zaciekawią!

Przeważa w nim purpura buków.

W Pieninach Wschodnich, wiosnę sygnalizują już w miesiącu lutym zakwitające śnieżyce, wynurzające się spod śniegowej kołderki. W marcu zakwitają przebiśniegi i licznie rosnący czosnek niedźwiedzi. Są również przeróżne atrakcje Pieninach – komercyjne – W czasie weekendowego wyjazdu, można wyhulać się na quadach. Można wyruszyć na niesamowite wyprawy, organizowane przez pienińczyków. Wyruszając o 4 nad ranem, przedzierając się przez przez las, zobaczyć żerowiska wilków i niedźwiedzi. Na pienińskie ostępy warto również ruszyć w nocy. W totalnych ciemnościach, opiekunowie prowadzą przez wartkie strumienie, by na finiszu wędrówki, zejść urwistym brzegiem, na nocny relaks do rana w dzikim koczowisku.

W obiegowej opinii przeplata się wiele opowieści na temat Pienin zimą. Niesie się, że śnieg odcina mieszkańców na długi czas, drogi są niedostępne, a po ulicach chodzą misie. To oczywiście nie prawda. Zimą Góry pienińskie przemieniają swój wizerunek. Gdy dzień staje się krótszy a wzgórza pokazują swój pazur. Drzewa zakryte są szronem, skrzą się i tworzą niespotykane leśne białe tunele. Zimą Pieniny, to także białe szaleństwo do późnego wieczora. Zaprzęg ciągnięty przez rumaki. Na zakończenie uczta przy ognisku i nocleg – zobacz: góralskie domki szczawnica. Bo Pogórze Pienińskie to nie tylko natura.

Jeśli masz zamiar wiedzieć więcej, doczytaj ponadto (https://www.kasprowy.pl/) treści umieszczone na kolejnej stronie – tam przygotowaliśmy na Ciebie specjalne artykuły.

To przede wszystkim przyjaźni ludzie, którzy są duszą tego miejsca i troszczą się o swoje domki aby oddać turystom odpowiedni poziom usług .