Białystok to stolica województwa podlaskiego. Jest największym miastem pasu północno -wschodniego Polski. Nie ma natomiast tak dużej populacji jak Warszawa czy Kraków. To miasto doskonale nadaje się na zwiedzanie, kupowanie jak i innego typu zadania.

Białystok

Autor: Tony Bowden
Źródło: http://www.flickr.com
Białystok rozciąga się w zadbanym ekologicznie i pełnym atrakcji turystycznych pasie. Nie bez powodu nazwano go „Zielonymi Płucami Polski”.

Jeżeli potrzebujesz tego typu informacji, co te omówione w tym wpisie, to w artykule znajdującym się tu z pewnością je odnajdziesz.

Warto również zwrócić uwagę na pobliskie sąsiedztwo pozostałych państw – Litwy i Białorusi. Nie zostaje to bowiem bez znaczenia dla teraźniejszego funkcjonowania samego miasta Białystok jak i całkowitego regionu podlaskiego. Bez wątpienia przyczyniło się to do potężnej dozy tolerancji tudzież życzliwego stosunku mieszkańców. Każdy kto odwiedza Białystok zauważa szczerą uprzejmość tutejszych ludzi. To na prawdę straszliwy atut, zwłaszcza dla turystów. Spośród ważnych i najpiękniejszych zabytków przystaje wymienić sporo budynków sakralnych, ale również pałace, stare kamienice tudzież fabryki. Jest co odwiedzać, ale nie tylko. Kiedy ktoś w trakcie zwiedzania miast woli odpoczynek kulturalny, Białystok niezaprzeczalnie go nie zawiedzie. Opera jak również Filharmonia Podlaska, teatr dramatyczny oraz galerie (na przykład Arsenał) zaspokoją i te potrzeby. Na rynku odkryjemy również masę butików projektantów oraz sklepów, w których zakupy w Białymstoku na pewno będą rozkoszne.

Jest już nasza moja strona – wejdź w poniższy link, poczytaj treść i zostaw proszę własny komentarz. Będziemy usatysfakcjonowani.

Zaspokoją one nawet w największym stopniu trudnego klienta, albowiem sklepy tam położone dosięgają każdej branży i można kupić wiele rzeczy, np. maty do ćwiczeń.

Rynek w Białymstoku

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie sam Białystok jak i jego sąsiedztwo powodują wrażenie ogromnie przyjacielskich miejsc. Przychylność mieszkańców, szereg zabytków, punktów rozwoju kultury, przyroda wokół miasta jak też zieleń w jego wnętrzu roztaczają niesamowitą aurę i czynią Białystok miastem atrakcyjnym do wypoczynku. Poprawnie przygotowana baza noclegowa służy postępowi turystyki. W podobny sposób udając się na zakupy w Białymstoku nie będziemy nienasyceni, gdyż bez wątpliwości nam się spodobają, bo możemy zakupić np. Proxxon Trójszczękowy uchwyt wiertarski.