User login

Kategorie artykułu

Wyposażenie na zimowym wypoczynku

Od zawsze słyszymy, że ruch to zdrowie. I dużo w tym prawdy. Zimą, gdy dni są krótkie, a wieczory ciągną się w nieskończoność, dobrze jest wybrać się na zimowy wypoczynek. Oczywiście w ruchu i z należycie spakowaną torbą podróżną. W kwestii zimowej odzieży, musimy postawić na komfort i ciepło. Najważniejsze to nie zapomnieć o ciepłych skarpetach. Ważne jest też bezszwowe wykonanie bielizny, która pozwala uniknąć nieprzyjemnych otarć lub podrażnień.

zima
Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie sweter, polar lub bluza. Kurtki powinny zapewniać maksymalną wentylację. Nie zapominajmy o czapkach, z racji iż to przez głowę uchodzi aż 30-40% ciepła! Buty muszą być wodoodporne – szczególnie dziecięce. Wartą wyróżnienia, jest firma Demar - główny, krajowy producent śniegowców, kaloszy i obuwia roboczego. Wystarczy wysłuchać stanowiska mam, by zrozumieć, że koszt 200-300 złotych nierzadko nie gwarantuje, że dziecku będzie ciepło w nóżki.

Buty dziecięce Demar to gwarancja wysokiej jakości za niską cenę. Są ciepłe, lekkie i największa zima im nie straszna. Podeszwa jest elastyczna, dlatego dziecko może się swobodnie poruszać podczas zimowych zabaw. Zimowe wypady zazwyczaj łączymy z wizytą na basenach termalnych lub parkach wodnych - kupujmy na Nie zapomnijmy więc zaopatrzyć się w odzież basenową. Kolejny raz okazuje się, iż polscy producenci, tacy jak firma 4f mogą mieć powody do dumy. Ich spodenki kąpielowe 4f oraz kostiumy (stworzone do częstego użytkowania w wodach chlorowanych) są odpowiedzią na nieciekawą i monochromatyczną modę basenową.Chrońmy oczy! Szkodliwość promieniowania UV bywa zdecydowanie większa niż latem. Okulary przeciwsłoneczne męskie konieczne są więc cały rok, niezależenie czy jest to jesienny spacer czy wizyta na górskim stoku. Taka wycieczka to wielka radość dla dzieci i sprzyjająca okoliczność, by pokazać im jak działają finanse osobiste. Dobrze jest wydzielić kieszonkowe dla dziecka. Bilonówka, czy mała torebeczka na sznurku pozwoli zapanować nad pieniędzmi. Takie i inne gadżety, świetnie spisują się właśnie na wycieczkach - Ceneo. A ich użyteczność cieszy zarówno dzieci jak i ich opiekunów.