User login

Kategorie artykułu

Co do dyspozycji mają obecnie miłośnicy jazdy na rowerze w naszym kraju.

Miłośnicy jazdy na rowerze mają w naszym kraju coraz bardziej korzystne warunki do zajmowania się tym przyjemnym sportem. Wprawdzie daleko nam jeszcze do krajów zachodnich, w jakich rowerzyści są naprawdę dobrze traktowani, lecz po okresie zaniedbań nareszcie można zobaczyć spore zmiany.
W pierwszej kolejności w wielu dużych i małych miastach tworzone są wytyczone odpowiednio ścieżki i trasy rowerowe Kraków, na jakich można się poruszać w bezpieczny sposób na dwóch kółkach - przenieś mnie do źródła. To bezpieczeństwo właśnie sprawia, że coraz większa liczba osób zaczyna się decydować na zakup roweru. Przy poziomie kultury naszych kierujących poruszanie się po zatłoczonych ulicach jest po prostu niebezpieczne, i wiele osób po protu się tego obawia. Ścieżki rowerowe umożliwiają jazdę z daleka od samochodów, dzięki czemu nawet mniej doświadczone osoby czują się tam bezpiecznie.


włoskie uliczki
Autor: Paulyoung Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Zwiększającą się propozycję aktywnego spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach mają również różne regiony turystyczne. W nich wyznaczane są specjalne trasy, przebiegające mniej uczęszczanymi ulicami, jakie w wielu przypadkach odwiedzają najbardziej interesujące miejsca w konkretnej okolicy. Są one dopasowane do różnych umiejętności turystów, przez co spędzić można na siodełku cały urlop - zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem. Szlaki rowerowe w Polsce można spotkać w wielu miejscach, zarówno w górach, jak i nad morzem czy jeziorami.


Dynamicznie rozwija się także rowerowa infrastruktura, powoli dochodząc do zachodnich standardów. W wielu miejscach zaczynają działać liczne wypożyczalnie rowerów, dzięki czemu nawet jadąc na krótki urlop można skorzystać z takiej formy wypoczynku.