Tak naprawdę wszystkie kraje na Ziemi mają podróżnym dużo do zaoferowania. A więc nie ma większego sensu nawet marzyć o tym by poznać wszystkie ładne miejsca. Zwłaszcza, że piękno to niejako pojęcie abstrakcyjne, mocno subiektywne. Są tacy ludzie, którym podoba się choćby Prypeć, zatem ukraińskie miasto, które pewnie każdy kojarzy, ponieważ po wybuchu w Czarnobylu zostało całkowicie wyludnione. Właśnie – jeżeli jesteśmy już przy temacie naszego sąsiada – może warto byłoby pojechać właśnie na Ukrainę?

katedra - Ukraina

Autor: neiljs
Źródło: http://www.flickr.com
Niesamowity kraj, który w sumie jest nam stosunkowo bliski. Niby różni nas sporo, choćby to, że niestety zamieszkujący Ukrainę w zupełności nie wykorzystali szansy jaką był upadek Związku Radzieckiego, lecz i tak jesteśmy braćmi. Chociaż naturalnie ukraińscy nacjonaliści rozumują zgoła odmiennie…

Ukraina nie jest w tym momencie bezpiecznym krajem – na dodatek niezwykły Krym jest w dniu dzisiejszym na rozdrożu, ale zasadniczo warto odwiedzić w nieodległym czasie naszych wschodnich sąsiadów. Wielce się myli ten Polak, który myśli, że za jakiś czas na Ukrainie wybuchnie wojna.

Serdecznie zapraszamy do zgłębienia większej ilości artykułów na omawiany temat. Jeśli Cię on interesuje, to zobacz witrynę, na której opublikowane są dodatkowe teksty.

A zresztą – kilka lat temu w Gruzji miał niestety miejsce konflikt wojenny, a to nie spowodowało, iż podróżni odwrócili się od tego również niesamowitego kraju. Co takiego fajnego jest na Ukrainie? Pewnie każdy mieszkaniec Polski doskonale kojarzy Lwów – a więc miasto, które jeszcze przed wojną było polskie. Należy wiedzieć, że zachodnia część kraju jest bardzo biedna, a więc również po Lwowie doskonale widać niskie PKB. Chociaż tak czy siak Lwów ma niezwykły klimat, który może skłonić nas do nawet pragnienia sprowadzanie się na stałe.

Niezwykła jest Jałta – a więc taki ukraiński Sopot. Trudno jednoznacznie rzec co się teraz stanie z Krymem, ale póki co Krym jest umiejscowiony na obszarze Ukrainy. Generalnie cały Krym to niesamowite miejsce, w szczególności praktycznie dziewicze plaże są wspaniałe. Trzeba również docenić Odessę, milionową metropolię, jedno z bardziej niezwykłych europejskich miast. Gdy odwiedzamy jakiś kraj, niejako naszym obowiązkiem jest to, aby zobaczyć chociażby przez chwilę stolicę. Trzeba przyznać, że Kijów, a więc stolica Ukrainy, jest fantastyczną metropolią. Co ciekawe, bardzo dobrze widać ukraińskie kontrasty – a więc multum drogich samochodów, lecz również sporo starych.