Jednym z podstawowych obowiązków wszystkich podatników jest zapłacenie podatku od tego, co się zarobiło. W Polsce wszystko to się odbywa po zakończeniu roku podatkowego, a wszystko jest określone w odpowiednich przepisach. Przez cały rok pracy pracownicy opłacają zaliczki na podatek. Później do końca lutego następnego roku dostać oni powinni od swoich pracodawców rozliczenie wszystkich osiągniętych dochodów i zaliczek.

finasne

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli ktoś przez ostatni rok pracował w kilku firmach, to takich pitów dostanie kilka, każdy z innego miejsca. Do wykazania podatków w określonym roku wchodzą jeszcze inne dochody, jakie się uzyskiwało. Przykładowo może to być wynajęcie mieszkania czy zyski z papierów wartościowych, to wszystko również należy wykazać w swoim zeznaniu podatkowym. Generalnie każdy osiągnięty w poprzednim roku przychód powinien być wyszczególniony w picie, ukrycie czegoś wiązać się będzie z poważnymi konsekwencjami. Czasu na przekazanie i wypełnienie pitu do urzędu skarbowego jest dość sporo, bo cztery pełne miesiące. Termin na dopełnienie formalności upływa bowiem 30 kwietnia, a jeśli będzie to dzień wolny od pracy, to przesuwa się na początek maja. W picie w pierwszej jego części pisze się wszystkie dane osobowe, koniecznie z nipem. Kolejne części to wykaz kosztów, przychodów i oddanych do urzędu skarbowego zaliczek.

Zaintrygował Cię ten wpis? Więc najedź na link do serwisu development center zadania i rozkoszuj się następnymi tekstami. W razie jakichkolwiek wątpliwości – zwróć się do nas.

Tu należy podać wszystkie uzyskiwane dochody, biorąc je z dokumentów otrzymanych od pracodawców i uzupełniając o pozostałe rzeczy.

jeden procent podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli się będzie rozliczać z małżonkiem, to trzeba będzie wypełnić obie części tej sekcji. Obecnie jest możliwość odliczenia od przychodu lub podatku niektórych kosztów, i do właśnie do tego będą służyć następne sekcje.

Nie można dopuścić do tego, abyś nie uświadczył wszelkich szczegółów na podobny temat. Zapraszamy zatem do następnego wpisu. W nim czeka na Ciebie interesująca informacja (https://visaandwork.com/zezwolenie-na-prace/).

Można tam wykazać kwoty zapłaconych składek zdrowotnych i społecznych, a dodatkowo wszelakie ulgi, na przykład na dzieci albo remontowe. Po podaniu tych wszystkich elementów dostaje się końcową kwotę podatku, którą trzeba będzie zapłacić do urzędu skarbowego. Na zakończenie można od niej odliczyć 1 procent podatku – , który będzie przelany na konto instytucji użyteczności publicznej.