Każdy podatnik może przekazać swój 1% podatku organizacji potrzebującej. To jest proste i nic nie kosztuje, a może komuś bardzo pomóc. Każdy Polak, który otrzymał jakikolwiek dochód w danym roku podatkowym musi rozliczyć PIT. Trzeba rozliczyć się najpóźniej do końca kwietnia roku następnego.

podatnik

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdy podatnik może przekazać 1% podatku na określoną organizacjęJeśli nie przekażemy 1%, kwota ta przechodzi do budżetu Skarbu Państwa. 1% to niewiele, jednak dla wielu organizacji oraz fundacji te sumy są znaczące. My w żaden sposób nie odczujemy przecież, że daną kwotę przekazaliśmy – .

Jak wyszukać organizacje, na rzecz których można przekazać 1%? Wystarczy wpisać hasło „1% podatku lista” w wyszukiwarkę internetową.

Czy zaintrygowałyby Cię inne newsy na wybrany temat? Namawiamy do przejrzenia nowego tekstu. Tam zapoznasz się z wszystkimi detalami.

Wśród rezultatów dla formuły „1% podatku lista” z pojawi się strona internetowe Na tej stronieco roku istnieje możliwość zapoznania się z aktualną listą organizacji, które są uprawnione do otrzymania 1% podatku. Na wspomnianej stronie mamy możliwość sprawdzenia, czy dana organizacja istnieje, a także możemy znaleźć jej KRS. Możemy na niej sprawdzić, czy aby na pewno dana organizacja pożytku publicznego działa legalnie, a następnie wspomóc, ją wpisując w PIT jej numer KRS. Organizacje pożytku publicznego bardzo zabiegają o ten jeden procent. Im więcej osób przekaże podatek, tym więcej pieniędzy do spożytkowania. Nie jest łatwo zdobyć przychylność innych.

rozliczenie PITu

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, że tego rodzaju organizacji jest sporo i złapanie kontaktu z potencjalnym odbiorcą i przekonanie go do przekazania 1% podatku jest naprawdę bardzo trudne. Jednak jest o co walczyć. Jeżeli chodzi o 1% podatku, lista jest na bieżąco aktualizowana, by nie zaistniała sytuacja, że środki zostaną przekazane na fundację, która zakończyła działalność. Ministerstwo Finansów daje wgląd zarówno do świeżych informacji, jak i archiwum. Warto podkreślić, że informacje widniejące na stronie są prawdziwe, sprawdzone i jawne. Warto przekazywać swój jeden procent dla tych, którzy go potrzebują, często w dużej mierze dzięki niemu mogą oni godnie żyć.