Od czasu gdy Polska należy do Unii Europejskiej, sporo słyszy się o unijnym dofinansowaniu przeznaczonym dla firm, lub dla person prywatnych, które to pragną utworzyć coś od „nicości”.

Co więcej, często jeżdżąc dla przykładu po Polskich drogach, mamy możliwość trafić na tabliczki, na których znajdujemy informacje, iż „ta dróżka została odnowiona dzięki wspomnianym funduszom z Unii Europejskiej”. Jak jednak pozyskać tego rodzaju pomoc? Tego dowieszpo dowiadujesz się z naszego pisanego dzisiaj felietonu!
Biznesman

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
mózg

Autor: _DJ_
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom dofinansowania unijne na inwestycje, nie są aż tak trudne do pozyskania, choć im dłużej jesteśmy w Unii, tym więcej musimy sprostać jej wymaganiom i spełniać jej warunki (choćby te najbardziej podstawowe). O dofinansowanie z Unii, możemy się starać samiutcy, albo z pomocą firm, które zajmują się pomaganiem „laikom” (czyli dokładnie naszym osobom), w calutkiej tej biurokratycznej maszynerii, by pozyskać dotację. W sieci internetowej odnajdziemy ich całkiem spora liczbę, dzięki czemu na pewno ktoś będzie posiadał czas zająć się naszym „problemikiem”. Jednak istnieją pewnego rodzaju rzeczy związane wraz z owymi dofinansowaniami, których to nie da rady w żaden metodę przeskoczyć, a bywa to bez wątpienia limit dotacji, jaki unia przekazuje dla Polski każdziutkiego roczku.

Dlatego jeżeli chcesz założyć firmę, masz firmę, albo bardzo chcesz ją dla przykładu rozbudować, musisz się spieszyć wraz ze złożeniem papierów o dotację, aby znaleźć się w gronie szczęśliwców, którzy ogólnikowo załapią się na ową listę. Zapamiętaj! Jeśli nie załapiesz się pierwszego roku, masz opcję poczekać na kolejny, lub szukać pomocy gdzie indziej!