Część osób decyduje się na inwestowanie w fundusze, które obarczone są ogromniejszym niebezpieczeństwem straty kapITału niż odkładanie na lokatach, lecz dają też szanse na wyższe stopy zwrotu.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

progres

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
fundusze inwestycyjne otwarte

Autor: Burson-Marsteller
Źródło: http://www.flickr.com
Ryzyko inwestycji w fundusz możesz zminimalizować między innymi ustalając a także trzymając się zaplanowanej strategii.

Zweryfikuj jakie dodatkowe źródło było naszą zachętą. Nie pożałujesz i z chęcią przeglądniesz posty o tym zajmującym temacie. Wejdź w podany link.

Oto kilka rad, jak w miarę pewnie inwestować w fundusze inwestycyjne otwarte. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji, w tym przede wszystkim powiązanej bezpośrednio z rynkiem kapitałowym (akcje) powinno się wskazać podstawowe elementy taktyki inwestycyjnej takie jak: wariant (przykładowo rodzaj funduszu), moment rozpoczęcia inwestycji i jej końca, czasowy horyzont, maksymalną akceptowalną stratę kapitału itp. Określenie powyższych elementów pozwoli nam z pewnością dopasować odpowiedni fundusz do naszych oczekiwań a także preferencji, służy kontroli jak też pomoże podjąć odpowiednie działania w trakcie trwania inwestycji, w zależności od panującej sytuacji na rynku. Co więcej posiadanie planu pozwala w dużym stopniu na wyeliminowanie wpływu emocji na podejmowane decyzje.

Na początkek warto zastanowić się nad zamiarem inwestycji oraz okresem jej trwania, dlatego że będzie to rzutować na dobór należytego typu funduszu. Starsze osoby, które chcąc lokować własne środki z myślą o emeryturze, do której pozostało im dla przykładu 3 lata nie powinny selekcjonować funduszy ryzykownych takie jak na przykład fundusze akcyjne. Duże wahnięcia cen jednostek akcyjnych funduszy mogą w takowym wypadku sprawić, że takowa osoba może postradać znaczącą część swego kapitału.

Ewentualnym rozwiązaniem wydaje się inwestycja w fundusze, jakich zamysłem jest ochrona uzbieranego kapitału (fundusze rynku pieniężnego). W wyborze funduszu pomoże nam niezależny doradca finansowy.

Zajrzyj na moje hiperłącze (https://www.systempartnerski.pl/) – tam czeka na Ciebie kolejna dawka rewelacyjnych artykułów. Nie czekaj! Będzie świetnie, jeżeli napiszesz swą ocenę.

/J]