W ostatnich latach takie inicjatywy stały się nadzwyczaj popularne. Dlaczego? Przeważnie ze względu na fakt, że pozwalają na zebranie dosyć istotnych sum pieniędzy, rzecz jasna jeżeli finansowany projekt znajdzie wystarczające grono odbiorców.

crowdfunding

Autor: Paul Roth
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie, finansowanie społecznościowe polega na pozyskiwaniu konkretnych środków, które posłużą do zrealizowania konkretnego planu. Z reguły, jego twórcy ogłaszają się na specjalnych platformach, na jakich opisują założenia stworzonych projektów oraz sposób ich realizowania. Środki przekazywane są przez zainteresowane osoby. Pojawia się w związku z tym pytanie, dlaczego społeczności się w to angażują? Głównie ze względu na fakt, że za wsparciem finansowym idzie konkretna gratyfikacja i to jest najistotniejsza różnica, pomiędzy wszelkiego rodzaju zbiórkami a finansowaniem społecznościowym.

Gratyfikacje mogą przyjąć postać udziału w ewentualnych zyskach danego przedsięwzięcia, czasami ma ona również postać usług. Między innymi, jeśli finansowanie dotyczy zorganizowania koncertu określonej grupy muzycznej w danym mieście, owym wynagrodzeniem będzie możliwość uczestniczenia w podobnym wydarzeniu.

Masz ochotę zgłębić niniejszą kwestię nieco dokładniej? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej na portalu (https://www.workservice.pl/praca/sprzedawca/olsztyn/), który też omawia taką tematykę.

Możliwości w tym względzie jest dosyć dużo. Aktualnie crowdfunding odznacza się dużym zainteresowaniem wśród zespołów, jakie zbierają fundusze na nagranie swojej płyty, jako że nie mogą znaleźć sponsorów

finanse

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com

lub wśród start – upów, czyli nowych firm, które dopiero wchodzą na rynek, mają niebanalne pomysły, ale ich realizacja wymaga określonych źródeł finansowania.

W Polsce idea finansowania społecznościowego powstała relatywnie niedawno, niemniej natychmiast zyskała dużą popularność. Biorąc pod uwagę jej zalety, nie można się dziwić, że sporo osób jest chętnych finansować interesujące przedsięwzięcia. W dalszym ciągu w Polsce nie ma przepisów prawnych, jakie regulują działanie finansowania społecznościowego, jednak można się spodziewać, że w niedługim czasie takowe się pojawią, jako że obecnie trwają prace przygotowawcze. Crowdfunding to świetne rozwiązanie, które może być wykorzystane przykładowo do projektów społecznych lub biznesowych. Możliwe, że w przyszłości więcej inicjatyw będzie pozyskiwało tym sposobem niezbędne fundusze

.