Najbardziej popularnymi, pod względem turystów, regionami Polski są, bez wątpienia tereny Mazowsza czy Małopolski. Popularnością może pochwalić się również cały region Dolnego Śląska. Lecz stosunkowo niedużo osób uważa za warty zobaczenia obszar Podkarpacia. Podkarpacie, położone w południowo-wschodniej części Polski, z urzekającymi Bieszczadami, większymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo urokliwy teren. Nie brak na nim miejsc, które pod względem atrakcyjności turystycznej, w najmniejszym stopniu nie ustępują największym polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Na pewno jednym z najbardziej znanych zabytków, które musimy zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- monumentalny zespół fortyfikacji obronnych. Na początku XX wieku była trzecią co do wielkości twierdzą w Europie- większe były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, wyjątkowo w historii wojen, była oblężona trzykrotnie. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po zakończeniu konfliktu systematycznie traciła swoje znaczenie i niszczała. W dniu dzisiejszym to jeden z najcenniejszych zabytków południowo-wschodniej Polski.

W Trzcinicy, obok Jasła, mieści się muzeum, które znajduje się w jednej z najdawniejszych i najpotężniejszych w kraju osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Znajduje się tam również wielki gród z początków średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się to muzeum, zajmuje powierzchnię ok 8 ha, na swoim terenie ciągnie się ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy do osady oraz 18 zrekonstruowanych chałup.
Także warte zobaczenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany budynek sakralny z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Także w Haczowie znajduje się zabytkowy, drewniany kościół. Powstał pod koniec XIV wieku i jest największym, oraz najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Jak kościół w Bliznem został wpisany na listę UNESCO.

auto

Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę spora ilość obiektów, które trzeba zwiedzić w Podkarpackim. Jak to wszystko zwiedzić, jeśli jest się turystą? Możemy najzwyczajniej wynająć pojazd. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dobierze samochód do naszych potrzeb, odpowiednio wielki by zmieścić całą naszą rodzinę.

Czy obecnie szukasz czegoś fascynującego na ten wątek? Jeżeli tak, to poznaj informacje w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę pompki samochodowe i rowerowe.

Nie będzie nas to kosztować dużo, jeśli przyjedziemy na weekend- dużo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Dobre auto możesz wypożyczyć pod tym adresem.