Termin rozliczeń z fiskusem nadchodzi wielkimi krokami. Warto o tym pamiętać, gdyż przekroczenie daty terminu złożenia PIT-ów wiąże się z poważnymi konsekwencjami karnymi skarbowymi. Ustawa za to wykroczenie powoduje karę grzywny nałożoną przez urząd skarbowy.

50 złotych

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Kary są wymierzane, albowiem urzędnicy niezwykle dokładnie kontrolują terminowość składanych deklaracji PIT. O dziwo, obywatel znacznie mniej ryzykuje dotrzymując wyznaczonego przez fiskusa terminu, a spóźniając się z zapłatą podatku, niż w sytuacji przeciwnej, kiedy to zapłatę uiszcza w terminie, ale zwleka z dostarczeniem deklaracji.

Gotowy formularz mamy możliwość wysłać do urzędu skarbowego tradycyjnie – wydrukować i wysłać pocztą lub drogą internetową (). Taki program PIT jest na tyle szczegółowy, iż poradzi sobie z nim nawet użytkownik, który na co dzień nie ma zbyt wiele do czynienia z komputerem. Podczas wypełniania zeznania podatkowego za rok ubiegły możemy uzyskać również podpowiedzi, w jaki sposób krok po kroku korzystać z formularzy interaktywnych. Aby wypełnić pity 2016, należy tylko być użytkownikiem sieci oraz działać krok po kroku z podaną na stronie instrukcją.

Jeśli chcesz przeczytać więcej wiadomości na opisywany temat, kliknij tu, to faktycznie świetne omówienie (http://komornikolesno.pl/) tego zagadnienia.

Czytelne menu upraszcza wypełnianie rozliczenia podatkowego bez obaw o to, że pominięte zostaną ważne informacje, które w właściwie przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny. Należy zrobić to przed końcową datą rozliczenia. Wtedy przyspieszymy ewentualny zwrot nadpłaconego podatku.

W gorączce wypełniania formularza, należy też pamiętać, iż spełniając obywatelski obowiązek mamy szansę by przekazać 1% podatku organizacjom użytku publicznego.

Interesujące treści czekają na Ciebie na następnej witrynie, która została poświęcona podobnej dziedzinie. Wejdź w link i dowiedz się także (www.magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/rozwod-warszawa.html) innych wątków.

Wiele organizacji czeka na ten drobny gest. Można pomóc domom dziecka, hospicjom czy przytuliskom dla zwierząt – . Choć 1 proc. to nieduża kwota i wydawać by się mogło, że nic nie znaczy w morzu potrzeb, trzeba mieć na uwadze, iż w skali kraju uzbierana suma może mieć realny wpływ na los drugiego człowieka. Gdy wypełnimy 3 rubryki w formularzach podatkowych, to wraz z innymi, możemy zrobić wiele dobrego.