Dowolna pełnoletnia osoba ma obowiązek corocznego rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Jednak to nie powinien być jakiś wyjątkowo nieprzyjemny obowiązek. Wręcz odwrotnie – nawet wcale nie musimy tego robić – jeżeli tylko wypełnimy specjalne pismo zawiadamiające US, że to jego pracownicy powinni wypełnić nasze zeznanie PIT-37 (lub PIT-36 jeśli prowadzisz działalność gospodarczą).

Sęk w tym, że wymienione pismo także nosi nazwę deklaracja PIT, przy czym oficjalna nazwa to podanie PIT-WZ.

Zainspirował Cię ten wątek? Kliknij na odsyłacz (https://www.programylojalnosciowe.pl/programy-motywacyjne/), tam na pewno odnajdziesz jeszcze większą ilość faktów na problem, który Cię interesuje.

Należałoby go złożyć w czasie do 16 czwartego miesiąca w roku. Należy go wypełnić oraz przesłać drogą elektroniczną. Nie jest to jednak sposób najlepszy, gdyż przynosi ze sobą pewne restrykcje. Jest nim m.in. termin złożenia takiej deklaracji. Można by to mianowicie zrobić od 15 III do 1 kwietnia czy też wymóg jego oddania jedynie w formie elektronicznej.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym miejscu artykuł? Kliknij zatem dodatkowo ten link oraz zobacz więcej info trenerzy na omawiany problem.

Niezależnie od tego, jeżeli zdecydujesz się na samodzielnie wypełnienie deklaracji, to wiesz, że mógłbyś to wykonać w terminie od 1 stycznia do trzydziestego czwartego miesiąca w roku i możesz złożyć swą deklarację również drogą tradycyjną. Ponadto jeśli zdecydujesz się wykonać to przez internet, przykładowo poprzez aplikację rodzaju pity 2016, to mogłabyś mieć nadzieję na dużą pomoc, jaka pokieruje Cię krok po kroku.

koszule flanelowe

coaching

Autor: Wheels ON
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj, że przy wypełnianiu deklaracji, mogłabyś również wykonać coś dobrego dla innych.

Mogłabyś czyli oddać jeden procent podatku wyznaczonej przez siebie tak zwanej instytucji użytku społecznego, np. zajmującej się pomocą chorym dzieciakom fundacji. Listę wspomnianych instytucji znajdziesz m.in. u członków personelu Urzędu Skarbowego i na rządowej witrynie online.