Jest mnóstwo programów, jakie w dogodny sposób zezwalają na rozliczenie z US przez internet. Dzięki aplikacjom krok po kroku obywatel odpowiednio zrealizuje deklarację, a później od razu przekaże go i odbierze potwierdzenie.

odsetki

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Program pit 2016 online jest tak skonstruowany, że sam oblicza podatek należny, kwotę do zwrotu, lub podatek do zapłacenia. Jedyne co musi zrobić płacący podatki to w prawidłowy sposób wypełnić pojedyncze części. Aplikacje zezwalają na odliczenie każdych ulg, czy darowizn. Co istotne, za pomocą programów w błyskawiczny i łatwy sposób mogą się rozliczyć także jednostki prowadzące własną firmę. Program zezwala na odliczenie wydatków na cele rehabilitacyjne. Zniżka ta przysługuje osobie, która ma orzeczenie o niepełnosprawności, albo posiada na utrzymaniu taką osobę.
Wykonalne jest rozliczenie przez internet deklaracji PIT łączne z małżonkiem. Takiego e PITa podpisywać może jeden współmałżonek, który wypełnia deklarację. Małżonek składający PIT działa wówczas nie tylko w swym imieniu, ale również w imieniu drugiego małżonka.
W tych oprogramowaniach znajdują się gotowe szablony najbardziej popularnych dokumentów. Aplikacja samoczynnie wypełni dokument (zobacz: link) danymi, a my bez wychodzenia z domu wyślemy swoją pocztę do odpowiedniego US. Program umożliwia również wysłanie do urzędu osobistych dokument (www.happytree.com.pl/)ów załączanych z komputera w postaci plików, bądź za pomocą skanu.

Po przekazaniu PIT przez internet pobieramy UPO, ponieważ jest to dokument na to, że bez problemu złożyliśmy deklarację. Dokument ów wraz z deklaracją trzeba przechowywać przez 5 lat.