Już powoli trzeba przygotowywać się rozliczenia deklaracji podatkowej. Jak każdego roku będziemy główkować, jak to zrobić i jakiego typu Druk dopasować. Dosyć często jednakowoż wybieramy PIT 36 lub PIT 37.

Jakie mają różnicę, dla kogo jest konkretny druk?
Sprzątanie pomieszczeń

Autor: Sean Mulgrew
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację PIT-36 powinni złożyć wszyscy, jacy w roku poprzednim mieli jakiekolwiek dochody jakie są opodatkowane na zasadach skali podatkowej, tj.18-32%, uzyskiwali takie dochody, ale bez pośrednictwa płatnika. Duża liczba osób stara się wypełniać druki standardowe, zamiast przeprowadzić to prościej, a chodzi o to, że jak PIT 36 online to najlepsza opcja. Mówiąc prościej, musieli w okresie roku samemu obliczyć zaliczki na podatek albo wartość podatku od zapłaty.

Z innej strony jak wszytko było rozliczane przez płatnika to złożą oni kolejny z wymienionych, czyli PIT-37. Jeśli tak właśnie będzie, to tak samo jak w poprzednim przypadku lepiej korzystać z nowoczesnej metody na wypełnienie PIT-u, czyli jak PIT 37 online to na pewno najbardziej odpowiedni sposób, żeby to zrobić.

Czekamy na Ciebie! Więc jesteśmy w serwisie – nasze kolejne artykuły pełne intrygujących wątków są już przygotowane. Należy tylko najechać na link.

Na koniec należy wspomnieć również o kilku dodatkowych informacjach, które pewnym osobom mogą umknąć. Jeżeli chodzi o PIT-36 to odnosi się to do osób, jakie mają pozarolniczą działalność gospodarczą.

Zaś PIT-37 odnosi się do przychodów uzyskiwanych oraz rozliczanych dzięki płatnikom.

To normalna deklaracja, którą muszą złożyć pracownicy, zleceniobiorcy, jak również inne osoby, za których zaliczki na podatek (czytaj też podatek umowa zlecenie) oblicza płatnik. Dobrze o tym pamiętać, żeby przypadkiem nie zrobić bezsensownego błędu, jaki może sprawić, że będziemy mieli problemy.