Już powoli trzeba przygotowywać się rozliczenia deklaracji podatkowej. Jak każdego roku będziemy główkować, jak to zrobić i jakiego typu Druk dopasować. Dosyć często jednakowoż wybieramy PIT 36 lub PIT 37.

Jakie mają różnicę, dla kogo jest konkretny druk?
Sprzątanie pomieszczeń

Autor: Sean Mulgrew
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację PIT-36 powinni złożyć wszyscy, jacy w roku poprzednim mieli jakiekolwiek dochody jakie są opodatkowane na zasadach skali podatkowej, tj.18-32%, uzyskiwali takie dochody, ale bez pośrednictwa płatnika. Duża liczba osób stara się wypełniać druki standardowe, zamiast przeprowadzić to prościej, a chodzi o to, że jak PIT 36 online to najlepsza opcja. Mówiąc prościej, musieli w okresie roku samemu obliczyć zaliczki na podatek albo wartość podatku od zapłaty.
Z innej strony jak wszytko było rozliczane przez płatnika to złożą oni kolejny z wymienionych, czyli PIT-37. Jeśli tak właśnie będzie, to tak samo jak w poprzednim przypadku lepiej korzystać z nowoczesnej metody na wypełnienie PIT-u, czyli jak PIT 37 online to na pewno najbardziej odpowiedni sposób, żeby to zrobić.

Czekamy na Ciebie! Więc jesteśmy w serwisie – nasze kolejne artykuły pełne intrygujących wątków są już przygotowane. Należy tylko najechać na link.

Na koniec należy wspomnieć również o kilku dodatkowych informacjach, które pewnym osobom mogą umknąć. Jeżeli chodzi o PIT-36 to odnosi się to do osób, jakie mają pozarolniczą działalność gospodarczą.

Zaś PIT-37 odnosi się do przychodów uzyskiwanych oraz rozliczanych dzięki płatnikom.

To normalna deklaracja, którą muszą złożyć pracownicy, zleceniobiorcy, jak również inne osoby, za których zaliczki na podatek oblicza płatnik. Dobrze o tym pamiętać, żeby przypadkiem nie zrobić bezsensownego błędu, jaki może sprawić, że będziemy mieli problemy.