User login

Kategorie artykułu

Miej na uwadze, że wkrótce należy rozliczyć podatek, jeśli byłeś zatrudniony za granicą, też możesz otrzymać zwrot

Już niedługo rozpocznie się najgorętszy okres dla podatników, gdyż nastąpi czas rozliczania PIT-ów oraz deklarowania ich w urzędach skarbowych. To obowiązek, od którego nie ma ucieczki, po prostu każdy powinien to zrobić. Chociaż dla wielu ludzi rozliczenie PIT-a jest utrapieniem, obecnie można tego dokonać rzeczywiście szybko i łatwo, nie tracąc czasu i nerwów w urzędowych ogonkach.


Istnieje również opcja rozliczania PIT-ów w internecie, z czego chętnie korzystają podatnicy. To doprawdy łatwe, lecz jeżeli zamierza się uzyskać zwrot podatku za pracę poza granicami kraju, najlepiej skorzystać z usług doświadczonego biura rachunkowego.


obrazek - sklep
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Ten zwrot można odebrać
Coraz więcej naszych rodaków szuka posad poza granicami kraju. Wielu z nich podejmuje je na stałe albo na długi okres, lecz nie brakuje też osób, które jadą popracować jedynie na pewien czas, po czym powracają do kraju. Należy pamiętać, że w przypadku podjęcia legalnej pracy za granicą można wnioskować o zwrot podatku, gdyż ma się takie prawo. W przypadku, jeśli pragnie się uzyskać zwrot podatku z Holandii albo innego europejskiego państwa jest to całkowicie możliwe i stanowi znaczny zastrzyk pieniężny. W podobnej sytuacji dobrze będzie skontaktować się z rzetelnym biurem rachunkowym, by mieć pewność, że sprawą zajmie się naprawdę rzetelna jednostka. Oczywiście nie powinno się decydować na pierwsze lepsze przedsiębiorstwo, tu konieczne będą usługi biura, które ma doświadczenie w podobnych załatwieniach oraz trudni się rozliczaniem dochodów pozyskanych za zatrudnienie za granicą. W sytuacji podjęcia pracy w Holandii powinno się dostarczyć do biura rachunkowego kartę podatkową albo ostatni salaris - .


firma
Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com


Dziś takie przedsiębiorstwo znajdziesz bez problemu


Zwrot podatku z Niemiec także jest możliwy, więc trzeba się o niego postarać. To dosyć duża suma, zatem szkoda ją stracić. Teraz odzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku w Niemczech bywa bardzo proste, bo można skorzystać z pomocy profesjonalnych biur podatkowych, które specjalizują się właśnie w rozliczaniu podatników zarobkujących za granicą. By odzyskać nadpłacony podatek z Niemiec potrzeba przedstawić kartę podatkową, którą otrzymuje się w miejscu zatrudnienia - czytaj o zwrocie podatku z Niemiec.


W przypadku, jeśli nie ma się tej karty, nie znaczy to, że wszystko stracone, gdyż nieraz takie dokumenty pomaga odzyskać biuro rachunkowe. To naprawdę dogodne, że dziś Polacy mogą korzystać z profesjonalnych usług oraz odebrać swe środki, ponieważ zazwyczaj to suma rzędu kilkuset euro, więc rzeczywiście solidny zastrzyk finansowy.