Rozliczanie PIT-ów to regularny obowiązek, który musi wypełnić każdy z nas co roku. Zwykle mamy z tym wiele trudności z zabraniem się za rozliczanie PIT-a – tymczasem okazuje się, iż zwykle nie ma zupełnie się czego obawiać i jeśli tylko nie masz żadnych dziwnych rozliczeń i pracujesz przykładowo na jednej umowie o pracę, wtedy oczywiście będziesz mógł osobiście obliczyć wysokość należnego podatku.

Teraz dla pewności radzimy, jak to konkretnie zrobić – z naszym artykułem bez wątpliwości nie będziesz miał już żadnych trudności!
Krok pierwszy – ściągaj odpowiedni program do rozliczania
W obecnych czasach w internecie możesz znaleźć właściwie wszystko – również łatwe i bardzo intuicyjne w obsłudze programy, dzięki którym rozliczysz PIT. Aby to zrobić, musisz po prostu znaleźć w sieci program, dzięki któremu rozliczysz PIT 2017 – jeśli zainstalujesz go na swoim komputerze, możesz praktycznie od razu zabrać się do roboty – . Możesz także znaleźć stronę internetową, na której obliczysz PIT za 2016 online, bez wymogu instalowania żadnego programu – wówczas wszystko bez wątpienia będzie jeszcze prostsze.

flaga UE

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
pit 2017

Autor: Dimitris Karkanis
Źródło: http://www.flickr.com
Krok drugi – wprowadzanie swych danych i zasadnicze informacje
Na początku program poprosi Cię o uzupełnienie Twoich danych – jeżeli to zrobisz, od razu będziesz mógł przejść do następnej planszy, gdzie musisz podać, na jakiej umowie jesteś zatrudniony w zeszłym roku i czy przysługują Ci jakieś konkretne ulgi czy odliczenia – .

Na niniejszej stronie jest sporo rzeczowych wiadomości, ale szybko przeczytaj też inne szczegółowe informacje adwokat odszkodowania wrocław. One również są bez wątpienia godne uwagi.

Kolejny krok to wpisywanie liczb obrazujących Twoje zarobki – wówczas musisz mieć pod ręką rozliczenia PIT otrzymane od pracodawcy – wtedy oczywiście bez najmniejszego problemu poradzisz sobie z uzupełnieniem poszczególnych pól. Dodatkowo większość programów dokładnie podaje, informacje z których pól musisz wpisać do swojego zeznania podatkowego. Jeżeli robisz to odpowiednio dokładnie, z pewnością wszystko będzie obliczone w jak najlepszym porządku.

Krok trzeci – wszystko skrupulatnie sprawdź
Po wpisaniu powyższych danych będziesz musieć jeszcze wskazać, czy rozliczasz się wspólnie z małżonkiem czy nie i czy, a jeśli tak to jakie konkretnie ulgi podatkowe Ci przysługują.

Skoro chcesz jeszcze bardziej zbadać ukazany tu problem, to kliknij ten link. Bez obawy, to wiarygodny link (http://www.foliograf.pl/oznakowanie-reklamowe/) – są tam zajmujące publikacje.

Jeżeli wskażesz te informacje, na ekranie wyświetli Ci się informacja o tym, czy Twój PIT 2017 ma nadpłatę lub niedopłatę. Następnym krokiem jest możliwość wskazania organizacji, na rzecz jakiej chciałbyś przekazać jeden procent Twojego podatku – z pewnością warto to zrobić, bo nic przy tym nie tracąc można pomóc potrzebującym osobom.

Krok czwarty – wysłanie PIT

Jeżeli wszystko dokładnie sprawdziłeś, wtedy z pewnością możesz już wysłać swoje rozliczenie – wystarcza do tego połączyć się internetowo ze stroną Ministerstwa Finansów. Jeśli to zrobisz, nie będziesz musiał w ogóle wychodzić z mieszkania żeby rozliczyć swój PIT – to z pewnością ogromne udogodnienie, z którego warto skorzystać.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z rozpiską, właśnie rozliczyłeś samodzielnie swój pierwszy w życiu PIT – moje gratulacje!