Rozliczanie PIT-ów to regularny obowiązek, który musi wypełnić każdy z nas co roku. Zwykle mamy z tym wiele trudności z zabraniem się za rozliczanie PIT-a – tymczasem okazuje się, iż zwykle nie ma zupełnie się czego obawiać i jeśli tylko nie masz żadnych dziwnych rozliczeń i pracujesz przykładowo na jednej umowie o pracę, wtedy oczywiście będziesz mógł osobiście obliczyć wysokość należnego podatku.

Teraz dla pewności radzimy, jak to konkretnie zrobić – z naszym artykułem bez wątpliwości nie będziesz miał już żadnych trudności!
Krok pierwszy – ściągaj odpowiedni program do rozliczania
W obecnych czasach w internecie możesz znaleźć właściwie wszystko – również łatwe i bardzo intuicyjne w obsłudze programy, dzięki którym rozliczysz PIT. Aby to zrobić, musisz po prostu znaleźć w sieci program, dzięki któremu rozliczysz PIT 2017 – jeśli zainstalujesz go na swoim komputerze, możesz praktycznie od razu zabrać się do roboty – . Możesz także znaleźć stronę internetową, na której obliczysz PIT za 2016 online, bez wymogu instalowania żadnego programu – wówczas wszystko bez wątpienia będzie jeszcze prostsze.
flaga UE

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com

pit 2017

Autor: Dimitris Karkanis
Źródło: http://www.flickr.com
Krok drugi – wprowadzanie swych danych i zasadnicze informacje
Na początku program poprosi Cię o uzupełnienie Twoich danych – jeżeli to zrobisz, od razu będziesz mógł przejść do następnej planszy, gdzie musisz podać, na jakiej umowie jesteś zatrudniony w zeszłym roku i czy przysługują Ci jakieś konkretne ulgi czy odliczenia – . Kolejny krok to wpisywanie liczb obrazujących Twoje zarobki – wówczas musisz mieć pod ręką rozliczenia PIT otrzymane od pracodawcy – wtedy oczywiście bez najmniejszego problemu poradzisz sobie z uzupełnieniem poszczególnych pól. Dodatkowo większość programów dokładnie podaje, informacje z których pól musisz wpisać do swojego zeznania podatkowego. Jeżeli robisz to odpowiednio dokładnie, z pewnością wszystko będzie obliczone w jak najlepszym porządku.
Krok trzeci – wszystko skrupulatnie sprawdź
Po wpisaniu powyższych danych będziesz musieć jeszcze wskazać, czy rozliczasz się wspólnie z małżonkiem czy nie i czy, a jeśli tak to jakie konkretnie ulgi podatkowe Ci przysługują.

Skoro chcesz jeszcze bardziej zbadać ukazany tu problem, to kliknij ten link. Bez obawy, to wiarygodny link (http://www.foliograf.pl/oznakowanie-reklamowe/) – są tam zajmujące publikacje.

Jeżeli wskażesz te informacje, na ekranie wyświetli Ci się informacja o tym, czy Twój PIT 2017 ma nadpłatę lub niedopłatę. Następnym krokiem jest możliwość wskazania organizacji, na rzecz jakiej chciałbyś przekazać jeden procent Twojego podatku – z pewnością warto to zrobić, bo nic przy tym nie tracąc można pomóc potrzebującym osobom.

Krok czwarty – wysłanie PIT

Jeżeli wszystko dokładnie sprawdziłeś, wtedy z pewnością możesz już wysłać swoje rozliczenie – wystarcza do tego połączyć się internetowo ze stroną Ministerstwa Finansów. Jeśli to zrobisz, nie będziesz musiał w ogóle wychodzić z mieszkania żeby rozliczyć swój PIT – to z pewnością ogromne udogodnienie, z którego warto skorzystać.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z rozpiską, właśnie rozliczyłeś samodzielnie swój pierwszy w życiu PIT – moje gratulacje!