dokumenty PIT są ciężkim obowiązkiem, lecz obecnie każdy uzyskujący dochody ma możliwość rozliczenia się z „fiskusem” poprzez Internet. Szybko, prosto, a dodatkowo – bezpiecznie.

Jeśli jednak ktoś wciąż nie spróbował rozliczenia się online – powinien to jak najszybciej wykonać.
pole uprawne

Autor: apathy_girl
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z e-deklaracji, którą można uzupełnić poprzez aplikację internetową jest PIT 36. Tyczy się on podatników, którzy uzyskiwali dochód za pomocą działalności gospodarczej – pozarolniczej opodatkowanej na tak zwanych zasadach ogólnych. Skala tegoż podatku wynosi od 18 do 32%. Obejmuje również obywateli, którzy nawet niedużą część dochodów uzyskali bez pośrednictwa płatników. Jeśli ktoś z kolei posiada dwie różniące się działalności – drugą o charakterze, to poza deklaracją PIT 36, podatnik musi również wypełnić PIT 28. Z PIT-u 36 skorzystają także osoby mające kredyt podatkowy, jak też prowadzące najem, poddzierżawę czy też zarabiający poza granicą Polski. Ci ostatni jednak nie mają przymusu odprowadzenia podatku w Polsce. Z PIT-u 36 mogą skorzystać również osoby będące w związku małżeńskim.
PIT online 2016 to jedna z łatwiejszych czynności, które każdy pełnoprawny i dojrzały obywatel Polski musiał wykonać przeczytaj więcej na . Osoby uzyskujące przychody w 2015 roku musiały na początku trwającego rozliczyć się z fiskusem, lecz nie było to łatwe. Co roku w urzędach spotyka się duże kolejki. Co roku jednak są one coraz mniejsze, bowiem podatnicy wybierają rozliczenie z państwem przez Internet.

Dzięki wszechobecnej sieci, każdy może rozliczyć własne przychody przez odpowiednie programy. PIT online 2016 w minionym okresie podatkowym było jedną z prostszych zadań dla każdego Polaka.