Składanie deklaracji podatkowej zazwyczaj odkładamy na ostatnia chwilę. Nie tylko z powodu domysłów, że ponownie będziemy musieli oddać „coś” urzędowi skarbowemu, ale z powodu cierpienia, jakie powoduje u nas wypełnienie wszelkich formularzy i dostarczanie ich do urzędu skarbowego.

Niepotrzebnie, ponieważ od niedawna mamy możliwość rozliczania PIT-u drogą internetową. Jak? Na stronie Ministerstwa Finansów zobaczymy specjalną aplikację, która ma za zadanie uprościć nam rozliczenie. Niestety, program oczekuje znajomości w tematyce podatkowej. Bezpieczniej więc postawić na komercyjne programy, które nie tylko rozliczają podatki, ale również starają się „zaprzyjaźnić” z użytkownikiem. Takie programy są na tyle szczegółowe i proste w obsłudze, że poradzi sobie z nim nawet osoba, która na co dzień nie obsługuje komputera. Na każdym etapie wypełniania druku możemy uzyskać także podpowiedzi, w jaki sposób krok po kroku korzystać z formularzy interaktywnych. Należy jedynie posiadać internet i postępować zgodnie z objaśnioną na stronie instrukcją. Zrozumiałe menu ułatwia wypełnianie rozliczenia podatkowego nie niepokojąc się o to, że nie zostaną uwzględnione ważne informacje, które w dobrze przygotowanym formularzu znaleźć się nie powinny.
firma budowlana

Autor: Tirso Lecointere
Źródło: http://www.flickr.com
pit 2015

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej, gotowy formularz pit 2015 strona tutaj mamy możliwość przesłać do urzędu skarbowego drogą internetową (tudzież tradycyjnie – wydrukować i wysłać pocztą). Zwraca się uwagę, by zrobić to przed ostatecznym terminem rozliczenia, bo dzięki temu przyspieszymy spodziewany zwrot nadpłaconego podatku.
Program PIT to dogodne i nowoczesne narzędzie pozwalające na dostęp do systemu z każdego miejsca na świecie i o każdej porze 24h/dobę. Albowiem dostęp do danych posiada tylko użytkownik, dane – nasza strona – są bezpieczne. Program działa w sieci, jednak połączenie z programem odbywa się na tych samych założeniach, co połączenie np. z bankiem, podczas nadawania przelewu.

Z całą pewnością można stwierdzić, iż taka forma rozliczania online, to duże ułatwienie. W porównaniu z ”wcześniejszą” metodą, zyskujemy natychmiastowe efekty naszych działań, gdyż musimy tylko wprowadzić dane.