W czasie wypełniania deklaracji podatkowej łatwo popełnić błędy, niekiedy są jednakże tak łatwe, iż szkoda tracić na nie czasu. No bo jak robimy błąd, to od razu będzie trzeba poprawić pit, a w sumie ten czas lepiej przeznaczyć na coś bardziej owocnego, chociażby na hobby

Błędy występują już w czasie wyboru właściwego formularza. Może trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie jest i przez to wypełniamy formularz na darmo. Pamiętajmy więc, by już na samym początku upewnić się, iż wybraliśmy właściwy dokument. Jak już jednak go wybierzemy to pojawiają się inne kłopoty, wśród dosyć popularnych, lecz i dosyć łatwych do ominięcia, jest wpisanie niepoprawnego adresu.
ubezpieczenia

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu podatników do pitu wpisuje swój adres zameldowania, a zgodnie z przepisami jest, jak wpiszemy adres zamieszkania. Od czasu zmiany przepisów podatkowych w obszarze identyfikacji podatników, określona ilość osób z przyzwyczajenia korzysta z numeru NIP, natomiast dla osób fizycznych, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej najbardziej ważnym numerem jest PESEL. Trzeba o tym pamiętać przy wypełnianiu pit 2017, ponieważ często organy podatkowe wzywają, aby to poprawić. Dla szukających: portal.

Warto również pamiętać, żeby zeznanie zostało złożone do odpowiedniego organu podatkowego. Tym miejscem będzie urząd właściwy zgadzający się z miejscem zamieszkania podatnika. Dosyć powszechnym złym działaniem jest wystawianie informacji pit-11 z niewłaściwym urzędem skarbowym, który to błąd jest następnie powtarzany przez podatnika.

Jeżeli interesuje Cię omawiany wpis, to bez wahania kliknij tu oraz zobacz oprócz tego inny tak samo pasjonujący news kiedy zasiłek dla bezrobotnych.

Tu więcej: pit 2017.

. Najkorzystniejszym sposobem, aby ustrzec się błędów jest skorzystanie z tego typu pomocy jak program pit. Dzięki niemu wypełnimy deklarację podatkową bez kłopotu.