User login

Kategorie artykułu

Obywatelu, nie zwlekaj!

Termin rozliczeń z fiskusem nadchodzi wielkimi krokami. Warto o tym pamiętać, gdyż przekroczenie daty terminu złożenia PIT-ów wiąże się z poważnymi konsekwencjami karnymi skarbowymi. Ustawa za to wykroczenie powoduje karę grzywny nałożoną przez urząd skarbowy.


50 złotych
Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com
Kary są wymierzane, albowiem urzędnicy niezwykle dokładnie kontrolują terminowość składanych deklaracji PIT. O dziwo, obywatel znacznie mniej ryzykuje dotrzymując wyznaczonego przez fiskusa terminu, a spóźniając się z zapłatą podatku, niż w sytuacji przeciwnej, kiedy to zapłatę uiszcza w terminie, ale zwleka z dostarczeniem deklaracji.

Gotowy formularz mamy możliwość wysłać do urzędu skarbowego tradycyjnie – wydrukować i wysłać pocztą lub drogą internetową (http://www.pitonline.pl/|http://www.pitonline.pl/">www.pitonline.pl/|http://www.pitonline.pl/">pitonline.pl/|http://www.pitonline.pl/">http://pitonline.pl/|http://www.pitonline.pl/pit-online-2015/">http://www.pitonline.pl/pit-online-2015/|http://www.pitonline.pl/pit-online-2015/">www.pitonline.pl/pit-online-2015/|http://www.pitonline.pl/pit-online-2015/">pit online 2015|http://www.pitonline.pl/pit-online-2015/">przeczytaj u źródła}). Taki program PIT jest na tyle szczegółowy, iż poradzi sobie z nim nawet użytkownik, który na co dzień nie ma zbyt wiele do czynienia z komputerem. Podczas wypełniania zeznania podatkowego za rok ubiegły możemy uzyskać również podpowiedzi, w jaki sposób krok po kroku korzystać z formularzy interaktywnych. Aby wypełnić pity 2016, należy tylko być użytkownikiem sieci oraz działać krok po kroku z podaną na stronie instrukcją. Czytelne menu upraszcza wypełnianie rozliczenia podatkowego bez obaw o to, że pominięte zostaną ważne informacje, które w właściwie przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny.
Należy zrobić to przed końcową datą rozliczenia. Wtedy przyspieszymy ewentualny zwrot nadpłaconego podatku.


W gorączce wypełniania formularza, należy też pamiętać, iż spełniając obywatelski obowiązek mamy szansę by przekazać 1% podatku organizacjom użytku publicznego. Wiele organizacji czeka na ten drobny gest. Można pomóc domom dziecka, hospicjom czy przytuliskom dla zwierząt - http://pitonline.pl/category/1-proc-opp/. Choć 1 proc. to nieduża kwota i wydawać by się mogło, że nic nie znaczy w morzu potrzeb, trzeba mieć na uwadze, iż w skali kraju uzbierana suma może mieć realny wpływ na los drugiego człowieka. Gdy wypełnimy 3 rubryki w formularzach podatkowych, to wraz z innymi, możemy zrobić wiele dobrego.