Pojęcie start-up od pewnego czasu jest coraz popularniejsze pośród ludzi biznesu. Jest to zresztą zupełnie zrozumiałe, skoro największe firmy internetowe rozpoczynały właśnie w taki sposób, a i aktualnie można osiągnąć całkiem spory sukces. Wszystko tak naprawdę zaczyna się od ciekawego pomysłu, niekiedy takiego, który może zrewolucjonizować świat, a pomysł ten przez grupę zapaleńców będzie realizowany. W przeciwieństwie do zwykłych form biznesu, start-upy funkcjonują w trochę odmienny sposób.

pieniądze z funduszu seed capital

Autor: Tyler Lowmiller
Źródło: http://www.flickr.com

W nich nie ma w pierwszej kolejności nastawienia na maksymalizację zysków, choć rzecz jasna wszystko dąży w takim kierunku. Lecz niejednokrotnie jest to eksperymentowanie, wyciąganie wniosków z błędów i szukanie nowych wyzwań, aż do uzyskania sukcesu. A jeśli się go uda uzyskać, to może być naprawdę duży – Na przykład dwie najbardziej rozpoznawalne firmy z branży internetowej rozpoczynały właśnie w taki sposób, a aktualnie wyceniane są na setki miliardów dolarów. Tak naprawdę w świecie start-upów sukces może osiągnąć każdy, lecz należy mieć świadomość tego, że będzie trzeba na niego sporo zapracować.

Jednym z największych problemów, które mają młodzi start-upowcy jest finansowanie. Nim takie młode firmy zaczną zarabiać to często ponoszą wiele porażek w międzyczasie, często też nowe pomysły będą na przykład wymagać powiększenia załogi czy kupna technologii. Na szczęście aktualnie jest przynajmniej parę opcji pozwalających pozyskać jakieś pieniądze na rozwój. Jednym z najpopularniejszych są najróżniejsze inwestycyjne fundusze i aniołowie biznesu, którzy w zamian za jakąś część udziałów dają firmie zastrzyk finansowy.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie przydatny, sprawdź źródło a przeczytasz tam inne tego typu informacje. One również z pewnością okażą się dla Ciebie wartościowe.

Jeżeli pomysł odniesie sukces i zacznie generować zyski, to taki fundusz seed capital może sprzedać swoje udziały zarabiając na tym odpowiednio. Rzecz jasna zdarzają się także porażki, lecz to jest już ryzyko takiego inwestowania.

Innym często używanym sposobem na zdobycie środków finansowych będzie giełda, debiut na newconnect takiego startupu da mu spory zastrzyk pieniędzy na dalszy rozwój – zapoznaj się z tematem debiut na newconnect.