User login

PIT trzydzieści sześć - a więc, podstawowy rodzaj PIT-a do uzupełnienia dla najzwyczajniejszego Kowlaskiego

Czym konkretnie bywają deklaracje PIT, ma pojęcie niemal każda dorosła, a nawet nie dorosła osoba. Wspomnianą deklaracją są obciążone wszyściutkie persony, które (czasem będąc także jeszcze osobami przed 18 roczkiem życia) w minionym w konkretnej chwili roczku miały jakiś typ przychodu, który podchodzi pod obojętnie jakie zeznanie podatkowe typu PIT.


firma
Autor: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com
Nasze osoby jednak dzisiaj interesuje jedynie jeden rodzaj PIT-u a jest to PIT o numerze trzydzieści sześć...


Chiny
Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com


Wypełnianie deklaracji PIT, nawet i jeśli jest to pit 36 (czyli podstawowy rodzaj PIT-a, którego to wypełnia bardziej duża liczba Polaków) - wymaga od nas pewnego rodzaju znajomości rzeczy, albowiem jeżeli w zły sposób wypełnimy deklarację, zostaniem zmuszeni do uzupełnienia jej ponownie w formie korekty, albo mamy możliwość nawet zostać przyzwani do Skarbówki na rozmowę. Tego typu zdarzenia bywają dosyć powszechne, choć już od kilku lat rzadsze, dzięki możności przesyłania PIT-ów poprzez sieć internetową bezpośrednio do wspomnianego już Urzędu Skarbowego. Jak w przypadku każdziutkiego PIT-u, wewnątrz obecnej momencie istnieją dwa sposoby ich składania - poprzez przejście się do Urzędu, lub właśnie wysłanie przez internet - aby uczynić tę drugą rzecz, należy ściągnąć konkretny program, lub zalogować się na konkretną stronkę. Jeśli czynimy to po raz pierwszy, dobrze jest zerknąć do tak nazywanego "samouczka", którego to bez problemiku powinniśmy odnaleźć w sieci na stronce, wewnątrz której składamy naszą deklarację.


Odnajdziemy w nim, jak krok po kroczku uzupełnić deklarację, a także samiutki fakt Którą to z nich mamy po wybierać - potem wystarczy kliknąć "wyślij" i gotowe!