Razem z zbliżającym się zakończeniem roku, każdy jeden właściciel jednostki, jak i jednostka fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. w przyszłym roku rozliczenie nie będzie inne, aniżeli w latach zeszłych, dlatego że nie zostały wprowadzone żadne nowe adnotacje w tej kwestii. Nie doszły żadne nowe ulgi fiskalne, jakie zezwalają na odciągnięcie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Wyjątkowa zmiana jest w kwestii zniżki prorodzinnej. W przypadku rodzin wielodzietnych, posiadającym minimum troje dzieci, będzie sposobność odliczania większych kwot, niż miało to miejsce w latach poprzednich. Jednakże zniżka ta nie będzie dotyczyła wszystkich osób, należałoby w następstwie tego się zapoznać drobiazgowo z tym przedmiotem.

podatki

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby złożyć deklarację o dochodach w Urzędzie Skarbowym, należy wypełnić Pit 2015. W zależności od tego jaką formę działalności się wiedzie, czy ma się status osoby fizycznej lub ustawodawczej, taki też formularz trzeba zapełnić. Nowiną w tym roku, jest postać zapełniania tego formularza. Będzie wolno zapełnić i wysłać ukończony blankiet przez nadzwyczajną platformę w Internecie. Będzie to istotnym ułatwieniem dla każdego, ominie nas przymus stania w długich kolejkach, nanoszenia korekt, zawracania do Urzędu Skarbowego. Platformę tę udostępni Ministerstwo Finansów, jednak w portalu będzie póki co ewentualność składania zaledwie zaświadczenia na druku Pit 37, co nie dla każdego będzie sprzyjające. aby móc wypełnić formularz na stronce portalu, konieczne będzie zapisanie się na nim, z użyciem pewnego podpisu elektronicznego.

Czy spodobał Ci się prezentowany artykuł? Jeśli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły w serwisie jednoosobowa działalność gospodarcza koszty 2020, ponieważ one także mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Dowiedz się szczegółów: program do rozliczania Pit 2016

Deklarację podatkową jak zawsze, należy oddać w terminie. Wyznaczony jest konkretny przedział czasu, w jakim należy posłać deklarację. można się narazić na kary grzywny. W nadchodzącym roku zostanie również rozszerzony wykaz zwolnień od płacenia podatku dochodowego. Warto więc go cierpliwie prześledzić, by mieć pełne przekonanie, że adekwatne informacje lokuje się w deklaracji. Wypełnienie deklaracji nie będzie pochłaniać zbyt wiele czasu, będzie łatwe i prędkie, dzięki nowoczesnym technologiom.