User login

Szybko nadejdzie nie bardzo lubiany przez Polaków moment - będziemy zobligowani wypisać formularz PIT dla Skarbówki

Jeszcze kilka lat temu okres rozliczenia PIT-u kojarzył się Polakom z bardzo długimi ogonkami w Skarbówce i z nerwami wszystkich oczekujących.
kancelaria
Autor: hierher
Źródło: http://www.flickr.com


Na szczęście jakiś czas temu udostępniono dostarczanie formularza przez internet. Skorzystało z tego wiele ludzi, głównie młodych. Z tego powodu kolejki niezwykle się zmniejszyły.


rozlicz pit online
Autor: Shin'ichiro SUZUKI
Źródło: http://www.flickr.com


rozliczenie PIT online jest bardzo prostą sprawą. Z tego powodu wszyscy Ci, którzy nie znoszą tego robić oraz denerwują się, że coś błędnie wypełnią, powinni niezmiernie cieszyć się z nowego obrotu sprawy. W sprzedaży do kupienia są programy, które mamy możliwość ściągnąć na swój komputer. Dopomogą nam one całość dokładnie wyliczyć, podkreślą pola, które powinniśmy wypełnić i co najlepsze - wskażą co oraz gdzie należy wpisać. Nawet jeżeli popełnimy jakiś błąd - nic wielkiego. Po prostu usuniemy zapisaną cyfrę. W papierowym formularzu nie ma takiej możliwości. Bylibyśmy zmuszeni zacząć wypisywanie od nowa na kolejnym kwestionariuszu.


Rozlicz PIT online, żeby uniknąć długich kolejek do okienka w Skarbówce. Zamiast stać długo w dusznym pomieszczeniu, irytować się i oczekiwać na swoją porę, lepiej wygodnie rozsiądź się na sofie, zaparz sobie gorącą herbatę i zacznij wypełnianie odpowiednich rubryk. Rzecz jasna na początku możemy być odrobinę zdenerwowani, gdyż nie będziemy czuć programu.
Jednak z każdym kolejnym rokiem będzie nam coraz łatwiej. Są już tacy, którym wypełnienie PIT-u zajmuje maksymalnie 10 minut i wcale ich to nie stresuje. Zatem zaczynamy!