Decyzja o doborze biura księgowego wiąże biznesowych partnerów na długo, stąd ważne jest, by wybór był gruntownie przemyślany.
Zakres prac rachunkowych wyświadczanych przez biura rachunkowe jest na ogół podobny, albowiem wypływa on z wymogów prawa: jest nim Księgowość fiskalna oraz obsługa kadrowa.

agencja

Autor: Rod Raglin
Źródło: http://www.flickr.com
Poniektóre biura rachunkowe w Olsztynie próbują jednak zwiększyć obowiązkowy zakres o księgowość finansowo-zarządczą, dając przedsiębiorcom na miarę ich potrzeb, możność pełnego wglądu w kondycję finansową Przedsiębiorstwa. Jeśli mamy szczególne potrzeby, powinniśmy je już wcześniej omówić, ponieważ to, co nam zdaje się zrozumiałe, dla biura księgowego może już takie nie być.
Na pewno nie spełni naszych wyczekiwań biuro rachunkowe, z którym kontakt będzie ograniczony, sprowadzający się do pośrednictwa firmy kurierskiej. Wtenczas nie można zadać księgowej ważkich dla nas pytań oraz skonsultować z nią aktualnych oraz przyszłych kwestii. Czy rozmiar biura księgowego ma znaczenie ? Teoretycznie każde biuro księgowe powinno świadczyć usługi na tym samym poziomie. Jednak w praktyce mogą tutaj zaistnieć pewne różnice, istotne z punktu spostrzegania klientów. W dużym biurze klient, wśród wielu innych klientów tam obsługiwanych, staje się bardziej anonimowy. Z kolei zaś, ze względu na potencjalnie szeroką specjalizację, zaproponowane mogą zostać petentowi komplementarne usługi, wykraczające poza typową księgowość, takie jak przykładowo kredyty albo ubezpieczenia.

Chcesz uzupełnić swoje zakładki o jeszcze jedną emocjonującą pozycję? Jeśli tak, to naprawdę zalecam to omówienie – kliknij a się nie rozczarujesz.

/J]

Niewielkie biuro tworzy z pewnością bliższą relację z klientami. Jednak to jakiego rodzaju biuro wyselekcjonujesz, zależy również od tego czy zamieszkujesz w wielkim mieście czy w niedużej miejscowości.