Dzięki temu, że w naszym kraju znajdują się siedziby wielu międzynarodowych koncernów, gdzie dyrektorzy z reguły są obcokrajowcami, to nazwy stanowisk także w znacznej mierze zmieniły się na angielskie.

kurs walutowy

Autor: Jon Åslund
Źródło: http://www.flickr.com
W wielkich korporacjach obecnie zatrudnia się znaczną liczbę osób młodych oraz kreatywnych. Są zdolni i chcą zawojować świat. Mają masę energii i planów. Nawet takie stanowisko jak office manager w obecnych realiach wymaga sporej wiedzy oraz dbania o wiele rzeczy w tym samym czasie. Osoba zatrudniona na wyżej wspomnianym stanowisku powinna dobrze znać język angielski, a niekiedy nawet i niemiecki. Będzie wszakże pierwszą osobą w spółce, z którą będzie miał kontakt klient albo kontrahent.

Jeśli stworzony tu wpis wciągnął Cię i masz ochotę na więcej, to z pewnością przypadnie Ci do gustu link do witryny procesowanie dokumentów, gdzie wyszukasz sporo postów.

Musi być zatem jej wizytówką. Stale uśmiechnięta oraz elegancko ubrana, ale również rewelacyjnie wykształcona oraz zdyscyplinowana. Do obowiązków osoby pracującej na takim stanowisku należy przyjmowanie korespondencji i realizacja różnych administracyjnych zadań. Będzie odpowiadać za organizowanie oraz uzgadnianie spotkań z klientami. Prowadzenie biura również (przeczytaj więcej tutaj) będzie poniekąd na jej głowie. Trzeba będzie pochwalić się niezwykłą pamięcią do nazwisk kolegów z biura i móc pokazać, kto w którym pokoju przebywa. Będzie również łącznikiem między wszystkimi działami i dyrektorem firmy.

Prócz znajomości języka angielskiego office manager musi również umieć obsługiwać przeróżne programy komputerowe (przykładowo Word i Excel). Dokładność i skrupulatność są niezwykle potrzebne w tej pracy.