Ludzkość wykształciła zdolność przesyłania różnego rodzaju produktów na całej kuli ziemskiej. W supermarketach mamy możliwość zobaczyć artykuły z Japonii albo Ameryki, telefony sprowadzamy ze Stanów, a ciuchy z Wietnamu.
Niejedna spółka, która ściąga produkty z innych krajów poszukuje spedytorów i logistyków, aby fachowo zajmowali się zakupami.

składka

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com
specjalista ds. logistyki

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to zazwyczaj poszukiwany jest wtedy specjalista ds. logistyki.

Przeczytaj dodatkowo szczegóły w linku (https://ubezpieczenia-gcu.pl/), na pewno będziesz zdania, że faktycznie dobrze było się z nimi zapoznać. Nie czekaj więc i wejdź tutaj!

Zazwyczaj przedsiębiorstwa chcą mieć ludzi, którzy mają już pewne doświadczenie w zakupach i znają języki obce. Jest to niezwykle logiczne wymaganie, gdyż trudno byłoby komuś zatrudnić się w spedycji i prowadzić korespondencję z obcokrajowcami bez znajomości choćby języka angielskiego. Dodatkowo osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna znać specjalistyczne programy, które pozwalają na wprowadzanie zakupów do systemu. Wtedy cały dział, włącznie z szefem, może zobaczyć jakie postępy robimy przy danym zamówieniu. Do systemu należy wklepywać później przeróżne informację – datę oraz dane zamówienia, dzień dostarczenia oraz fakturę.

Pragniesz zobaczyć inne tak samo pomocne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj (http://efematic.pl/produkty/61), a na pewno nie odczujesz zawodu.

Od specjalisty na tym stanowisku wymaga się dobrej organizacji pracy oraz samokontroli. Jednak, nie może być to człowiek, który nie lubi kontaktów z innymi, gdyż jego stałym zadaniem będzie kontakt się z kupcami i dogadywanie szczegółów zamówień.

Powinna zatem być to osoba komunikatywna i niezwykle aktywna. Plusem posiadania etatu w logistyce wydaje się być możliwość używania języka obcego i cykliczne wyjazdy służbowe do krajów partnerów czy dostawców.