User login

Kategorie artykułu

Zobacz, jak natychmiast i bez żadnych kłopotów rozliczyć swój PIT za poprzedni rok!

Rozliczanie PIT-ów to regularny obowiązek, który musi wypełnić każdy z nas co roku. Zwykle mamy z tym wiele trudności z zabraniem się za rozliczanie PIT-a - tymczasem okazuje się, iż zwykle nie ma zupełnie się czego obawiać i jeśli tylko nie masz żadnych dziwnych rozliczeń i pracujesz przykładowo na jednej umowie o pracę, wtedy oczywiście będziesz mógł osobiście obliczyć wysokość należnego podatku.
Teraz dla pewności radzimy, jak to konkretnie zrobić - z naszym artykułem bez wątpliwości nie będziesz miał już żadnych trudności!


Krok pierwszy - ściągaj odpowiedni program do rozliczania


W obecnych czasach w internecie możesz znaleźć właściwie wszystko - również łatwe i bardzo intuicyjne w obsłudze programy, dzięki którym rozliczysz PIT. Aby to zrobić, musisz po prostu znaleźć w sieci program, dzięki któremu rozliczysz PIT 2017 - jeśli zainstalujesz go na swoim komputerze, możesz praktycznie od razu zabrać się do roboty - . Możesz także znaleźć stronę internetową, na której obliczysz PIT za 2016 online, bez wymogu instalowania żadnego programu - wówczas wszystko bez wątpienia będzie jeszcze prostsze.


flaga UE
Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com


pit 2017
Autor: Dimitris Karkanis
Źródło: http://www.flickr.com


Krok drugi - wprowadzanie swych danych i zasadnicze informacje


Na początku program poprosi Cię o uzupełnienie Twoich danych - jeżeli to zrobisz, od razu będziesz mógł przejść do następnej planszy, gdzie musisz podać, na jakiej umowie jesteś zatrudniony w zeszłym roku i czy przysługują Ci jakieś konkretne ulgi czy odliczenia - . Kolejny krok to wpisywanie liczb obrazujących Twoje zarobki - wówczas musisz mieć pod ręką rozliczenia PIT otrzymane od pracodawcy - wtedy oczywiście bez najmniejszego problemu poradzisz sobie z uzupełnieniem poszczególnych pól. Dodatkowo większość programów dokładnie podaje, informacje z których pól musisz wpisać do swojego zeznania podatkowego. Jeżeli robisz to odpowiednio dokładnie, z pewnością wszystko będzie obliczone w jak najlepszym porządku.


Krok trzeci - wszystko skrupulatnie sprawdź


Po wpisaniu powyższych danych będziesz musieć jeszcze wskazać, czy rozliczasz się wspólnie z małżonkiem czy nie i czy, a jeśli tak to jakie konkretnie ulgi podatkowe Ci przysługują. Jeżeli wskażesz te informacje, na ekranie wyświetli Ci się informacja o tym, czy Twój PIT 2017 ma nadpłatę lub niedopłatę. Następnym krokiem jest możliwość wskazania organizacji, na rzecz jakiej chciałbyś przekazać jeden procent Twojego podatku - z pewnością warto to zrobić, bo nic przy tym nie tracąc można pomóc potrzebującym osobom.


Krok czwarty - wysłanie PIT
Jeżeli wszystko dokładnie sprawdziłeś, wtedy z pewnością możesz już wysłać swoje rozliczenie - wystarcza do tego połączyć się internetowo ze stroną Ministerstwa Finansów. Jeśli to zrobisz, nie będziesz musiał w ogóle wychodzić z mieszkania żeby rozliczyć swój PIT - to z pewnością ogromne udogodnienie, z którego warto skorzystać.


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z rozpiską, właśnie rozliczyłeś samodzielnie swój pierwszy w życiu PIT - moje gratulacje!