Fundusze europejskie dają wiele możliwości otrzymania dofinansowania na otwarcie swej firmy.
Jeśli masz pomysł na biznes, warto postarać się o pieniądze unijne, które pomogą Ci ruszyć.

Są one dostępne w postaci dofinansowań albo kredytów. Poza wsparciem finansowym, możesz skorzystać również z instruktaży, porad przy prowadzeniu własnej firmy, a czasem również miejsca do pracy a także koniecznego wyposażenia. Jeżeli nie skończyłeś do tej pory trzydziestu lat, nie kształcisz się i nie pracujesz, możesz starać się o dotację na własny interes. Najpierw przeprowadzona będzie analiza Twej sytuacji a także osobistych zdolności. Na jej podstawie zostanie opracowany spersonalizowany plan postępowania. Z dostępnych działań zostaną wybrane dla Ciebie te, które w Twoim wypadku okażą się najbardziej skuteczne. Będziesz mógł skorzystać z doradcy zawodowego, pomocy w znalezieniu zatrudnienia, instruktaży i studiów podyplomowych, praktyk zawodowych. Jednym z elementów pakietu działań będą też pieniądze na otwarcie biznesu. Co możesz wtedy dostać? Dopłatę na start Twojego interesu (ponad 20 tys. zł), instruktaże oraz doradztwo, wsparcie finansowe oraz porady na początkowym etapie działania Twej firmy.
dotacje unijne na badania

Autor: NASA’s James Webb Space Telescope
Źródło: http://www.flickr.com
komfort

Jeśli ukończyłeś trzydzieści lat, również masz możliwość otrzymania dofinansowania na otwarcie firmy. Warunki dopłaty mogą się różnić zależnie od województwa. Podstawowe wytyczne są jednakże zawsze takie same.

Jeżeli masz więcej niż 30 lat i nie wykonujesz pracy zarobkowej, możesz starać się o dopłatę na uruchomienie firmy. Najczęściej musisz dodatkowo udowodnić, iż Twoja sytuacja zawodowa nie jest łatwa. Jeśli jesteś początkującym naukowcem, postaraj się o dotacje unijne na badania.