Ogólnie wiadomo, że krajowa Giełda papierów Wartościowych działa na forum od ponad ćwierć wieku. Od tego czasu każdy może próbować swych sił jako inwestor giełdowy.

W latach dziewięćdziesiątych wiele osób tak zrobiło i część z nich lokuje się obecnie na czołowych miejscach wykazów najbogatszych Polaków.
prawo

Autor: Christoph Scholz
Źródło: http://www.flickr.com
popularność

Autor: Matt Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli Ty również chciałbyś dołączyć do tego szacownego otoczenia, to może musisz zainteresować się w bardziej znaczącym szczeblu czym są określenia rodzaju hossa bessa i od czego są tak naprawdę zależne. Wtenczas świat znajomy Tobie dotąd być może wyłącznie ze słyszenia nie będzie już miał przed Tobą najmniejszych tajemnic. Na bazie dostępnych danych będziesz mógł przepowiedzieć, lub akcje Energa będą notowały w najbliższym okresie wzrost. Na przykład akcje Energa są to tak zwane papiery wartościowe polskiej grupy kapitałowej, która para się produkcją, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej. Jest myślą niedorzeczną, że w naszych czasach moglibyśmy sobie bez niej poradzić, więc istnieje niezwykle duże prawdopodobieństwo, iż kupno akcje Energa nie będzie opłacalny. Gdyż akcje Energa będą drogie..

W obrocie papierami wartościowymi obowiązkowa jest znajomość kursów różnych walut, przykładowo eur/usd. Na różnicy pomiędzy kursami pojedynczych walut kantor Wrocław również można zarobić, tak wszakże już kilka dziesiątków lat temu robili tak zwani cinkciarze.

Jednak przecież również w obecnych czasach w każdym mieście można odnaleźć niejeden kantor wymiany walut. Oczywiście w dniach znacznej konkurencji, znając kurs (korepetycje z matetamtyki) eur/usd możemy dobrać takową placówkę, jaka proponuje idealne dla nas warunki zamiany.