Na sukces jakiegokolwiek przedsięwzięcia ogromny wpływ ma efektywnie wykonana kampania marketingowa. Jednymi z najbardziej popularnych form reklamy zewnętrznej są bannery reklamowe, także billboardy.

Dostępne są różne technologie w zależności od formy wydruku plakatu. Z reguły billboardy rozmieszczane są w centrach miast i na szlakach transportowych . W celu nasilenia atrakcyjności reklamy (serwis) częstokroć wykorzystuje się podobizny popularnych ludzi, również chwytliwe, dowcipne, czasem kontrowersyjne slogany. Odpowiednia reklama to taka, jaka na siebie zarabia. Istotne jest, by była naprawdę efektywna i dawała wymierne wyniki w postaci podwyższenia sprzedaży, podwyższenia świadomości marki, korzystnej zmiany spostrzegania marki.
Billboardy Łódź dzięki dużym formatom dostrzegalne są z dużej odległości, wzbudzając zainteresowanie każdych, kto chociaż na chwilę zatrzyma na nich spojrzenie. Efektywnie budują świadomość marki i towaru. Billboard jest nośnikiem reklamy o obszernych rozmiarach, zwykle występującym w postaci tablicy, lub plakatu. Billboardy bywają podświetlone, by były widoczne w porze nocnej. Wskazane jest wykorzystywać billboardy, ażeby zwrócić uwagę konsumentów na nowo powstały wyrób, bądź odnowić wizerunek.
firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
Powierzchnia miejska gwarantuje szansę lokowania reklam ulicznych w wielu lokalizacjach w mieście i poza jego obrębem.

To gwarantuje ciągły kontakt z reklamą mieszkańcom miast, a w efekcie ułatwia jej zapamiętywanie. Możliwość ulokowania reklamy (zobacz http://www.studioprinter.pl/banery-billboardy-reklamowe/) na zewnątrz na różnych nośnikach przekazu pozwala kreować atrakcyjne i skuteczne reklamy.